
Imec en TNO openen nieuw lab voor fotonica in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Het Belgische Imec en het Nederlandse TNO hebben officieel het Holst Centre Photonics Lab geopend. Met het nieuwe lab, dat is gevestigd op de High Tech Campus in Eindhoven, willen de onderzoeksorganisaties innovaties op het gebied van geïntegreerde fotonica versnellen en de samenwerking tussen industrie en wetenschap stimuleren.
Fotonen zijn lichtgolven en lichtdeeltjes, en het opwekken, transporteren en detecteren van die deeltjes heet fotonica. Deze technologie wordt gebruikt voor producten en processen waarin licht een rol speelt, zoals in camera's van mobiele telefoons, duurzame verlichting en snelle internetverbinding via glasvezel. Geïntegreerde fotonica vormt de kern van een breed scala aan toepassingen zoals LiDAR-systemen in zelfrijdende voertuigen, toepassingen voor medische diagnostiek, ultrasnelle datacommunicatie en milieumonitoring.
Het nieuwe lab biedt volgens Imec en TNO de infrastructuur om innovaties te ondersteunen voor technologieën zoals connectiviteit en quantum in sectoren zoals gezondheid, agrifood, datacommunicatie en de auto-industrie. "Het Holst Centre Photonics Lab laat zien hoe strategische financiering en samenwerking fotonica-innovatie kunnen versnellen en de positie van Nederland als wereldleider in dit domein verstevigen", aldus TNO-directeur Ton van Mol van het Holst Centre.
Het Holst Centre, opgericht in 2005 door Imec en TNO, verbindt de Brainportregio met een wereldwijd ecosysteem van industriële en academische partners om samen maatschappelijke uitdagingen aan te pakken. Met gebruik van de kennis, expertise en technologieën van Imec en TNO worden technologische innovaties ontwikkeld die partnerbedrijven vervolgens naar de markt brengen. Het centrum telt momenteel ongeveer tweehonderd medewerkers.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
20 uur geleden