Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMCD winnaar in AEX na halve handelsdag, Wall Street gesloten

IMCD winnaar in AEX na halve handelsdag, Wall Street gesloten

AMSTERDAM (ANP) - Chemicaliëndistributeur IMCD was vrijdag de sterkste stijger in de AEX-index. De Amsterdamse hoofdindex liet zelf weinig beweging en eindigde licht lager. De aandelenmarkten van beursuitbater Euronext, waaronder die in Amsterdam en Parijs, waren maar een halve dag open vanwege kerstavond en veel beleggers hadden een lang weekend genomen. Daardoor werd er maar weinig gehandeld. De beurzen in Frankfurt, Milaan, Madrid en Zürich bleven de hele dag dicht en ook Wall Street houdt de deuren gesloten.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 790,48 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1057,31 punten. De beurs in Londen, die om 13.30 uur sloot, steeg een fractie en Parijs eindigde 0,3 procent in de min.

De aandelenbeurzen lieten de afgelopen dagen al een sterk herstel zien na de aanvankelijke schrik over de omikronvariant. Op Wall Street bereikte de S&P 500 donderdag zelfs weer een recordniveau. Hoewel de nieuwe variant besmettelijker is dan de deltavariant lijken mensen na een besmetting beduidend minder risico te lopen op een ziekenhuisopname, blijkt uit een Brits onderzoek. Ook beleggers lijken erop te gokken dat de economische impact van omikron meevalt.

Signify en Randstad

IMCD voerde de stijgers aan in de AEX met een winst van 1,5 procent. Verlichtingsbedrijf Signify en uitzender Randstad stonden onderaan met minnen tot 1 procent. Philips zakte 0,7 procent. Het zorgtechnologiebedrijf won een dag eerder nog ruim 2 procent dankzij een goed ontvangen update over zijn slaapapneuapparaten. Begin dit jaar maakte Philips bekend de apparaten te gaan terugroepen vanwege isolatieschuim dat gevaarlijk zou kunnen zijn voor patiënten.

In de MidKap ging fitnessketen Basic-Fit aan kop met een plus van dik 3 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis sloot de rij met een min van 0,8 procent.

Verlies Air France-KLM

Air France-KLM verloor 0,5 procent. Beleggers verwerkten de berichten uit de Verenigde Staten dat United Airlines en Delta Air Lines samen ruim tweehonderd vluchten op kerstavond hebben geannuleerd. Als reden geven de luchtvaartmaatschappijen de omikronvariant op die bij veel bemanningsleden voor besmettingen heeft gezorgd.

Bij de kleinere bedrijven steeg Sligro 8,2 procent. Analisten van Degroof Petercam verhoogden het advies voor het groothandelsbedrijf.

De euro was 1,1319 dollar waard, tegen 1,1315 dollar een dag eerder. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 76,14 dollar per vat. De Amerikaanse oliemarkt was gesloten.

Meer uit Financieel

Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

59 minuten geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

1 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

2 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

3 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

3 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

4 uur geleden