Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMCD helpt AEX-index aan nieuw recordniveau

IMCD helpt AEX-index aan nieuw recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte woensdag een nieuw recordniveau aan onder aanvoering van IMCD. De chemicaliëndistributeur werd flink hoger gezet dankzij beter dan verwachte resultaten. Wolters Kluwer ging iets omhoog. De informatieleverancier is positief over het herstel van de coronacrisis. Beleggers waren verder vooral in afwachting van het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. De werkgelegenheid speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

IMCD dikte 7 procent aan. Het concern boekte in de eerste jaarhelft meer omzet en winst. In het tweede kwartaal was daarbij sprake van een verdere versnelling van de groei ten opzichte van de eerste drie maanden van het jaar. Topman Piet van der Slikke sprak van "zeer sterke resultaten".

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 763,74 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1067,03 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.

Prosus

Prosus (plus 3,5 procent) toonde wat herstel in de AEX. De techinvesteerder zakte dinsdag bijna 7 procent door de vrees voor strengere regels voor de Chinese gamesector. Prosus heeft een groot belang in Tencent, een belangrijke speler op de onlinegamingmarkt in China. Wolters Kluwer won 0,1 procent. De informatieleverancier zag de omzet in de eerste jaarhelft verder groeien en verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een sneller dan verwacht herstel van de coronacrisis. Door de heropening van de economie nemen de kosten van het bedrijf wel toe.

Ahold Delhaize daalde 0,3 procent. De Belgische belastingdienst eist volgens de krant De Tijd 380 miljoen euro van het Nederlands-Belgische supermarktconcern. Het conflict gaat over de manier waarop Ahold Delhaize de Amerikaanse winkels van zijn Belgische dochter Delhaize in 2018 overnam. In de MidKap ging koffieconcern JDE Peet's (plus 4,9 procent) aan kop. De eigenaar van Douwe Egberts zag de omzet in de eerste zes maanden van het jaar stijgen, mede dankzij de heropening van de horeca in het tweede kwartaal.

Ryanair

Ryanair steeg 2 procent in Dublin. De Ierse budgetmaatschappij vervoerde in juli 9,3 miljoen passagiers. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van dezelfde zomermaand een jaar geleden. In Frankfurt zakte Siemens Energy 1 procent na tegenvallende resultaten van het Duitse energiebedrijf. Commerzbank, die ook met cijfers kwam, zakte 4 procent.

De euro was 1,1873 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 70,21 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 72,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

16 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

1 uur geleden
Onderzoek: half miljoen banen weg in Duitse industrie sinds 2019

DRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.

2 uur geleden
Greenwheels en Check gaan samenwerken en willen verdubbelen

AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.

3 uur geleden
Elon Musk wil alle Amerikaanse kinderen aandeel in SpaceX geven

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.

4 uur geleden
Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

5 uur geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

6 uur geleden