Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMCD bij stijgers op afwachtend Damrak na koopadvies

IMCD bij stijgers op afwachtend Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - IMCD behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De chemicaliëndistributeur werd door zakenbank Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Het aandeel steeg 3,5 procent en was daarmee koploper in de AEX-index. De algehele stemming op de beursvloeren was terughoudend. Beleggers wachten vooral op het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder omlaaggaan. Een tegenvallende banengroei zou de Fed daarbij meer ruimte geven om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen. De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert volgende week over de rente en verlaagt naar verwachting de leenkosten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 892,53 punten. De index koerst desondanks af op een weekwinst van ruim 1 procent. De MidKap klom 0,5 procent tot 878,12 punten. De DAX in Frankfurt verloor 0,1 procent, na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in oktober. Volgens ING-econoom Carsten Brzeski is het risico op een recessie in de grootste Europese economie daarmee toegenomen. Londen daalde 0,1 procent.

Parijs

De beurs in Parijs won 0,4 procent. De Franse president Emmanuel Macron verklaarde dat hij binnen enkele dagen met de naam van een nieuwe premier komt, na de val van de regering eerder deze week. Macron zei verder niet van plan te zijn om zelf op te stappen.

Naast IMCD stond uitzender Randstad in de kopgroep van de AEX, met een winst van 2 procent. Zorgtechnologieconcern Philips en de chipbedrijven ASMI en ASML sloten de rij, met verliezen tot 0,9 procent. In de MidKap gingen laadpalenmaker Alfen en Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway aan kop, met winsten tot 3,6 procent. Biotechnoloog Galapagos en apothekersbedrijf Fagron waren de grootste dalers, met kleine minnen van 0,3 procent.

CVC

CVC zakte ruim 1 procent. De investeringsmaatschappij, die onder meer eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, werd door ING van de kooplijst gehaald.

De euro was 1,0586 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 68,22 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,98 dollar.

Meer uit Financieel

Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

36 minuten geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

1 uur geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

1 uur geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

3 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

16 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

17 uur geleden