Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMCD bij stijgers op afwachtend Damrak na koopadvies

IMCD bij stijgers op afwachtend Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - IMCD behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De chemicaliëndistributeur werd door zakenbank Kepler Cheuvreux op de kooplijst gezet. Het aandeel steeg 3,5 procent en was daarmee koploper in de AEX-index. De algehele stemming op de beursvloeren was terughoudend. Beleggers wachten vooral op het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder omlaaggaan. Een tegenvallende banengroei zou de Fed daarbij meer ruimte geven om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen. De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert volgende week over de rente en verlaagt naar verwachting de leenkosten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 892,53 punten. De index koerst desondanks af op een weekwinst van ruim 1 procent. De MidKap klom 0,5 procent tot 878,12 punten. De DAX in Frankfurt verloor 0,1 procent, na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in oktober. Volgens ING-econoom Carsten Brzeski is het risico op een recessie in de grootste Europese economie daarmee toegenomen. Londen daalde 0,1 procent.

Parijs

De beurs in Parijs won 0,4 procent. De Franse president Emmanuel Macron verklaarde dat hij binnen enkele dagen met de naam van een nieuwe premier komt, na de val van de regering eerder deze week. Macron zei verder niet van plan te zijn om zelf op te stappen.

Naast IMCD stond uitzender Randstad in de kopgroep van de AEX, met een winst van 2 procent. Zorgtechnologieconcern Philips en de chipbedrijven ASMI en ASML sloten de rij, met verliezen tot 0,9 procent. In de MidKap gingen laadpalenmaker Alfen en Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway aan kop, met winsten tot 3,6 procent. Biotechnoloog Galapagos en apothekersbedrijf Fagron waren de grootste dalers, met kleine minnen van 0,3 procent.

CVC

CVC zakte ruim 1 procent. De investeringsmaatschappij, die onder meer eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, werd door ING van de kooplijst gehaald.

De euro was 1,0586 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 68,22 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,98 dollar.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

8 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

10 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

10 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

11 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

12 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

14 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

16 uur geleden