Imam roept jongeren op om zich te gedragen bij wedstrijd Marokko
UTRECHT (ANP) - Een Utrechtse imam roept jongeren op om zich donderdag te gedragen als Marokko tegen Canada speelt. Imam Abdeljalil Sayfaoui van de Moskee Essalaam in Hoograven deed de oproep woensdag op YouTube nadat afgelopen zondag in meerdere steden in Nederland rellen uitbraken toen Marokko met 2-0 van België won.
"Zorg dat je je gezonde verstand gebruikt, zegt de imam. "We vieren maar we vernielen niet." Sayfaoui heeft in zijn videoboodschap geen goed woord over de relschoppers van afgelopen zondag: "een Marokkaanse vlag in je handen en dan vernielen? Je bent gewoon je eigen land aan het vernielen, het land waar je woont. En dat hoort echt niet bij vieren."
De imam zegt verder dat iedereen afstand heeft genomen van het gedrag van de relschoppers. Hij hoopt dat de jongeren zich zullen gedragen donderdag en waarschuwt ze: "en degene die hebben vernield, die hebben niks te vieren maar die hebben heel veel te verantwoorden. Hier op deze aarde en hierna."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
12 uur geleden