Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Imam roept jongeren op om zich te gedragen bij wedstrijd Marokko

Imam roept jongeren op om zich te gedragen bij wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - Een Utrechtse imam roept jongeren op om zich donderdag te gedragen als Marokko tegen Canada speelt. Imam Abdeljalil Sayfaoui van de Moskee Essalaam in Hoograven deed de oproep woensdag op YouTube nadat afgelopen zondag in meerdere steden in Nederland rellen uitbraken toen Marokko met 2-0 van België won.

"Zorg dat je je gezonde verstand gebruikt, zegt de imam. "We vieren maar we vernielen niet." Sayfaoui heeft in zijn videoboodschap geen goed woord over de relschoppers van afgelopen zondag: "een Marokkaanse vlag in je handen en dan vernielen? Je bent gewoon je eigen land aan het vernielen, het land waar je woont. En dat hoort echt niet bij vieren."

De imam zegt verder dat iedereen afstand heeft genomen van het gedrag van de relschoppers. Hij hoopt dat de jongeren zich zullen gedragen donderdag en waarschuwt ze: "en degene die hebben vernield, die hebben niks te vieren maar die hebben heel veel te verantwoorden. Hier op deze aarde en hierna."

Meer uit Voetbal

NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

4 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

4 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

4 uur geleden
Dortmund houdt druk op Bayern dankzij late zege op Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.

4 uur geleden
Bij Feyenoord vertrokken Larin debuteert sterk voor Southampton

SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).

6 uur geleden
United slaat toe na zesde rode kaart Romero bij Spurs

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.

7 uur geleden
Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

9 uur geleden