Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ILT start dit weekend met handhaven op misbruik slots Schiphol

ILT start dit weekend met handhaven op misbruik slots Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) begint vanaf zondag met het controleren van vluchten op Schiphol om te zien of ze misbruik maken van toegewezen start- en landingsrechten, zogeheten slots. De focus ligt op de sector general aviation, die recreatieve luchtvaart, privéjets en niet-commerciële zakelijke luchtvaart omvat. De Inspectie let vooral op het ongeoorloofd uitvoeren van nachtvluchten, met het oog op geluidsoverlast voor omwonenden.

Airport Coordination Netherlands (ACNL) is verantwoordelijk voor het toekennen van de slots. Als ACNL een overtreding constateert, worden deze gerapporteerd aan de ILT. "Afhankelijk van de ernst van de overtreding kan de ILT bijvoorbeeld een waarschuwing geven, een bestuurlijke boete of een last onder dwangsom opleggen", meldt de Inspectie. Een woordvoerder van de ILT kan geen bedragen noemen. Volgens haar hangt een maatregel onder meer af van opzet of de ernst van de overtreding.

De controle beslaat ongeveer zo'n 2 tot 3 procent van alle vluchten op Schiphol. Na het zomerseizoen breidt de ILT de controle uit naar Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport, waar ze nu ook al toezicht houdt op het misbruik van slots in de commerciële luchtvaart.

Meer uit Financieel

Qatar meldt grote schade aan gasinstallatie na aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.

50 minuten geleden
Federal Reserve houdt vast aan renteprognose ondanks Iranoorlog

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.

1 uur geleden
Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

3 uur geleden
Verliezen op beurzen, olieprijzen almaar verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.

3 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van schoonmaakproducten

LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.

5 uur geleden
Trump schort eeuw oude wet tijdelijk op om stijgende energieprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.

5 uur geleden
Wall Street opent lager in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.

6 uur geleden