Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ILT: drinkwatertekort dreigt, provincies moeten in actie komen

ILT: drinkwatertekort dreigt, provincies moeten in actie komen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf 2030 kan een structureel tekort aan drinkwater ontstaan als er geen actie wordt ondernomen. Provincies moeten de watervoorziening veiligstellen, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) maandag in een nieuw rapport. "De vanzelfsprekendheid" dat er altijd goed drinkwater uit de kraan komt, verdwijnt momenteel al.

De ILT ziet dat nu al meer dan de helft van de drinkwaterbedrijven problemen heeft om de reserves op peil te houden. "Drinkwaterbedrijven kunnen dit niet alleen." Volgens de ILT zijn provincies daarin als eerste aan zet. Nu worden vergunningen soms niet of laat afgegeven. Vergunningen die er al zijn worden soms beperkt. Ook worden waterbronnen bedreigd door verontreiniging.

Instanties trekken al langer aan de bel over de tekorten aan drinkwater. De ILT ziet ook al langer dat de overheid op deze manier niet de nieuwe Europese waterdoelen gaat halen, die in 2027 van kracht worden. Toch wees de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur er afgelopen jaar nog op dat provincies, waterschappen en gemeenten nauwelijks hun zorgplicht voor de bescherming van drinkwater nakomen.

Ook de ILT wijst daar nu weer op. Die vindt dat de provincies die zorgplicht zo snel mogelijk moeten nakomen.

Meer uit Binnenland

Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.

1 uur geleden
Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

3 uur geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

11 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

12 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

13 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

14 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

15 uur geleden