ILT: drinkwatertekort dreigt, provincies moeten in actie komen
DEN HAAG (ANP) - Vanaf 2030 kan een structureel tekort aan drinkwater ontstaan als er geen actie wordt ondernomen. Provincies moeten de watervoorziening veiligstellen, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) maandag in een nieuw rapport. "De vanzelfsprekendheid" dat er altijd goed drinkwater uit de kraan komt, verdwijnt momenteel al.
De ILT ziet dat nu al meer dan de helft van de drinkwaterbedrijven problemen heeft om de reserves op peil te houden. "Drinkwaterbedrijven kunnen dit niet alleen." Volgens de ILT zijn provincies daarin als eerste aan zet. Nu worden vergunningen soms niet of laat afgegeven. Vergunningen die er al zijn worden soms beperkt. Ook worden waterbronnen bedreigd door verontreiniging.
Instanties trekken al langer aan de bel over de tekorten aan drinkwater. De ILT ziet ook al langer dat de overheid op deze manier niet de nieuwe Europese waterdoelen gaat halen, die in 2027 van kracht worden. Toch wees de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur er afgelopen jaar nog op dat provincies, waterschappen en gemeenten nauwelijks hun zorgplicht voor de bescherming van drinkwater nakomen.
Ook de ILT wijst daar nu weer op. Die vindt dat de provincies die zorgplicht zo snel mogelijk moeten nakomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
1 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
6 uur geleden