Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ILT: drinkwatertekort dreigt, provincies moeten in actie komen

ILT: drinkwatertekort dreigt, provincies moeten in actie komen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf 2030 kan een structureel tekort aan drinkwater ontstaan als er geen actie wordt ondernomen. Provincies moeten de watervoorziening veiligstellen, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) maandag in een nieuw rapport. "De vanzelfsprekendheid" dat er altijd goed drinkwater uit de kraan komt, verdwijnt momenteel al.

De ILT ziet dat nu al meer dan de helft van de drinkwaterbedrijven problemen heeft om de reserves op peil te houden. "Drinkwaterbedrijven kunnen dit niet alleen." Volgens de ILT zijn provincies daarin als eerste aan zet. Nu worden vergunningen soms niet of laat afgegeven. Vergunningen die er al zijn worden soms beperkt. Ook worden waterbronnen bedreigd door verontreiniging.

Instanties trekken al langer aan de bel over de tekorten aan drinkwater. De ILT ziet ook al langer dat de overheid op deze manier niet de nieuwe Europese waterdoelen gaat halen, die in 2027 van kracht worden. Toch wees de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur er afgelopen jaar nog op dat provincies, waterschappen en gemeenten nauwelijks hun zorgplicht voor de bescherming van drinkwater nakomen.

Ook de ILT wijst daar nu weer op. Die vindt dat de provincies die zorgplicht zo snel mogelijk moeten nakomen.

Meer uit Binnenland

Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

6 minuten geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.

20 minuten geleden
Minister: Nederland heeft 'begrip' voor aanvallen op Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.

21 minuten geleden
Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

1 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

1 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

2 uur geleden
Raad kritisch over taakstrafverbod bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.

3 uur geleden