Illustrator Waldemar Post (84) overleden
AMSTERDAM (ANP) - Illustrator Waldemar Post is donderdag op 84-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Volkskrant, waar Post vijftig jaar werkte als illustrator en artdirector.
De tekenaar had coronaklachten en belandde in het ziekenhuis. "Drie weken geleden mankeerde hij nog niets. Hij was top. Toen was er corona en was hij een week thuis. Het leek wel mee te vallen. Maar daarna kwam hij in het ziekenhuis aan de zuurstof. Er zijn geen woorden voor", zegt zijn vrouw tegen de krant.
Post begon in 1957 bij de Volkskrant. Ook tekende hij voor HP/De Tijd, Opzij, Vrij Nederland, Avenue en Playboy en ontwierp hij onder meer theateraffiches, boekillustraties en boekomslagen. Zijn werk werd vorig jaar nog tentoongesteld in Den Haag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
8 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
8 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
8 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De SBS6-realityreeks De Bondgenoten heeft donderdagavond de Gouden Televizier-Ring gewonnen. Het programma liet Kassa (BNNVARA) en Woeste Grond (AVROTROS) achter zich. De prijs werd uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré.
11 uur geleden