Illegale winst uit dwangarbeid hoogst in Europa en Centraal-Azië
GENÈVE (ANP) - De illegale winsten uit dwangarbeid zijn met 84 miljard dollar per jaar het hoogst in Europa en Centraal-Azië, komt naar voren uit een rapport van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO). De ILO doet in opdracht van de Verenigde Naties (VN) onderzoek naar arbeidsvraagstukken en brengt daar adviezen over uit. Uit het meest recente onderzoek blijkt dat de illegale winst uit dwangarbeid wereldwijd is toegenomen met zeker 37 procent sinds 2014. "We weten nu dat de situatie alleen maar erger is geworden", zegt directeur-generaal Gilbert F. Houngbo van de ILO.
Na Europa en Centraal-Azië is de illegale winst uit dwangarbeid het hoogst in Azië en het Stille Oceaangebied (62 miljard dollar), gevolgd door Noord- en Zuid-Amerika (52 miljard dollar), Afrika (20 miljard dollar) en tot slot de Arabische Staten (18 miljard dollar). Dat de winst in Europa het hoogst is, komt door het hoge bedrag dat mensenhandelaren en criminelen per dwangarbeider verdienen op het Europese continent. Wereldwijd is dat gemiddeld zo'n 10.000 dollar per slachtoffer, tegenover 8269 dollar (gecorrigeerd voor inflatie) tien jaar geleden.
Dwangarbeid wordt in verschillende vormen aangetroffen volgens het rapport, waarbij het opzettelijk en systematisch inhouden van loon het meest voorkomt. Daarbij komt twee derde van de illegale winst uit dwangarbeid van commerciële seksuele uitbuiting, hoewel de slachtoffers slechts 27 procent uitmaken van het totale aantal slachtoffers in dwangarbeid. Daarna komt de industrie met de hoogste jaarlijkse winst, gevolgd door de landbouw en huishoudelijk werk. In 2021 waren er gemiddeld ongeveer 28 miljoen mensen in dwangarbeid. Dat betekent dat er voor elke duizend mensen 3,5 mensen dwangarbeid verrichtten.
Het ILO-rapport benadrukt dat er dringend geïnvesteerd moet worden in handhavingsmaatregelen. Dat houdt onder andere een uitbreiding van de arbeidsinspectie en het versterken van wettelijke kaders in.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
50 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
7 uur geledenVEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.
7 uur geleden