'Illegale' lopers van eerste Vierdaagsedag zijn vroeg binnen
NIJMEGEN (ANP) - Enkele tientallen wandelaars zijn dinsdag heel vroeg toch op pad gegaan om de eerste dag van de Vierdaagse te lopen. Rond 10.00 uur kwamen veel 'illegale' lopers alweer terug in Nijmegen. Een aantal van deze wandelaars hoort elk jaar bij de snelste lopers van de Nijmeegse Vierdaagse. De eerste wandeldag door de Betuwe is officieel geschrapt vanwege de verwachte extreme temperatuur.
"We snappen het sentiment uiteraard wel, maar we vinden het onverstandig. Anders gelasten we ook geen dag af natuurlijk", aldus woordvoerder Babs Rijke van Stichting De 4Daagse. "We hebben geen voorzieningen onderweg: geen medische hulpposten, geen watertappunten en geen bewegwijzering. Onze teams hebben vandaag niks afgesloten, dus er rijdt gewoon verkeer op de route." Het Vierdaagsebestuur houdt niet bij hoeveel lopers er toch op pad zijn gegaan, aangezien het dinsdag geen Vierdaagsedag is.
De ongeveer zestig lopers, die merendeels in het holst van de nacht op pad gingen, kwamen onderweg in Huissen en Bemmel nog wel wat aanmoediging tegen. De gemeente Overbetuwe heeft alle feestelijkheden afgelast toen besloten werd de eerste loopdag te schrappen, maar in Lingewaard zijn hier en daar toch terrasjes en muziek neergezet. Op de Wedren, waar de Vierdaagselopers finishen, was het wel druk. Daar kunnen lopers hun startbewijs voor woensdag ophalen. Vanwege de hitte worden alle activiteiten op de Wedren om 12.00 uur gestaakt.
De nu driedaagse wandeltocht heeft van woensdag tot en met vrijdag plaats. De organisatie noemde de weersomstandigheden dinsdag eerder "uniek" en "slechter dan in 2006", toen er twee wandelaars bezweken en de rest van de Vierdaagse werd afgelast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
18 uur geleden