Illegale feesten beëindigd op verschillende plekken in het land
BREDA (ANP) - Zoals de afgelopen tijd veel vaker is gebeurd, heeft de politie ook zaterdagavond en de daaropvolgende nacht op verschillende plekken in het land feestgangers op de bon geslingerd voor het overtreden van de coronamaatregelen. Zo beëindigde de politie in Breda een illegaal feest aan de Oude Vest, waar zo’n honderd mensen op af kwamen. Ook in Almelo en het Gelderse Tiel en Weurt was het raak.
Het feest in Breda werd gehouden in de kelder van een oud gebouw van KPN. De agenten kwamen af op het feest na meldingen over geluidsoverlast. Zaterdagmiddag en -avond deelde de politie ook al zo’n 200 bekeuringen uit aan groepen feestgangers die zich in en om het centrum van Breda ophielden. In de vroege avond werd met behulp van de ME ook het Valkenbergpark gesloten en leeg geveegd nadat er in de drukte wat opstootjes ontstonden. Hoewel de politie werd uitgedaagd en het soms even grimmig werd, kwam het daarbij niet tot gewelddadige confrontaties, aldus de politie.
In Tiel maakte de politie rond 02.00 uur een einde aan een illegaal feestje in een loods aan de Edisonstraat. Hier werden 36 mensen, veelal afkomstig uit Tiel en omgeving, bekeurd. En in Weurt was een illegaal feestje in een bedrijfspand aan de Jonkerstraat. Daar werden twaalf mensen beboet.
In Almelo werd er een feest in een schuur bij een woning aan de Almeloseweg gegeven. Agenten kwamen daar achter nadat ze rond 23.45 uur een melding binnenkregen van geluidsoverlast. De agenten zagen veel fietsen voor de woning staan en hoorden geluid komen uit een schuur naast de woning. "Bij het openen van de deur troffen collega's een grote groep jongeren aan die tegen elkaar aan gedoken in een hoek stonden", schrijft de politie op Facebook. Alle 31 aanwezigen, van wie de meesten minderjarig waren, kregen een bekeuring, om vervolgens naar huis te worden gestuurd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Centraal en Muiderpoort rijden momenteel geen treinen, nadat een voertuig tegen een spoorwegviaduct is gereden. Daardoor is het treinverkeer tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Hilversum verstoord, zegt een woordvoerder van de NS. Ook het treinverkeer tussen Amsterdam Centraal en Almere ondervindt problemen door de aanrijding. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de problemen tot ongeveer 13.45 uur duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam stroomt vol met in het rood geklede demonstranten die aan het Rode Lijn-protest meedoen. ANP-verslaggevers schatten dat er rond het middaguur duizenden mensen op het plein staan voor de demonstratie, die om 13.00 uur begint. Sommigen hebben borden en spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'Zionisme is racisme', 'Geen Nederlandse steun aan apartheid' en 'Palestina Vrij'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen signalen dat er Nederlandse slachtoffers zijn gevallen bij de dodelijke schietpartij in Krakau zaterdag. Het departement staat in contact met de ambassade in de Poolse hoofdstad Warschau en met de politie in Krakau. "Daaruit komt nu naar voren dat er geen Nederlanders betrokken zijn", laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
22 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
1 dag geleden