Illegale Engelse feesten ondanks coronacrisis massaal bezocht
LONDEN (ANP) - Duizenden mensen hebben in het noorden van Engeland de coronaregels genegeerd door illegale dansfeesten te bezoeken. Daar vonden volgens plaatselijke media zeker drie steekincidenten plaats en overleed een 20-jarige man, vermoedelijk door een overdosis drugs.
Zo'n 4000 mensen waren zaterdagavond aanwezig bij een dansfeest in de plaats Droylsden. Er kwamen nog eens 2000 feestgangers af op een rave in Carrington. Politiemensen kregen het daar aan de stok met bezoekers van het feest. Die gooiden met spullen en vernielden een politievoertuig.
"Deze raves waren illegaal en ik veroordeel het dat ze zijn gehouden", zei politiefunctionaris Chris Sykes in een verklaring. "Het is duidelijk dat de coronaregels en -richtlijnen zijn overtreden en dat liep op tragische wijze af."
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door het nieuwe coronavirus. In enkele maanden tijd overleden zo'n 42.000 mensen die besmet waren geraakt. Mensen mogen in Engeland wel weer afspreken op plekken als parken, maar alleen in groepen van maximaal zes personen.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geleden