Illegale aanbieder onlinegokspelen ontvangt boete van 1,3 miljoen
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Winning Poker Network (WPN), een aanbieder van onlinegokspelen, een boete opgelegd van bijna 1,3 miljoen euro. Volgens de toezichthouder liet WPN Nederlandse spelers toe op een goksite waarvoor het platform geen vergunning had.
WPN heeft meerdere websites die in Nederland illegaal zijn. Voor een van die sites, americascardroom.eu, liet de Ksa WPN eerder al weten een last onder dwangsom te overwegen. Die waarschuwing leek te werken, want daarna konden Nederlanders niet langer gokken op de website. Een andere website, truepoker.eu, bleef echter actief. Daarop volgde een last onder dwangsom en nu ook een boete.
"Een last onder dwangsom is een effectieve manier om illegaal aanbod vaak snel uit de lucht te krijgen", legt bestuursvoorzitter Michel Groothuizen van de Ksa uit. "Toch moeten dit soort partijen niet denken dat ze er daarmee makkelijk vanaf komen, dus leggen we ook boetes op voor de gepleegde overtreding. Daarmee raken we ze waar het echt pijn doet, namelijk in de portemonnee."
De boete valt bovendien hoger uit dan gebruikelijk door "boeteverhogende omstandigheden", stelt de toezichthouder. Zo bracht WPN volgens de Ksa onder andere kosten in rekening bij spelers die langere tijd niet hadden ingelogd. Ook stelde WPN zich op als betrouwbare partij door te verwijzen naar een buitenlandse vergunning. "Dit soort consumentenbedrog neemt de Ksa hoog op", aldus de waakhond.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden