Illegale aanbieder onlinegokspelen ontvangt boete van 1,3 miljoen
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Winning Poker Network (WPN), een aanbieder van onlinegokspelen, een boete opgelegd van bijna 1,3 miljoen euro. Volgens de toezichthouder liet WPN Nederlandse spelers toe op een goksite waarvoor het platform geen vergunning had.
WPN heeft meerdere websites die in Nederland illegaal zijn. Voor een van die sites, americascardroom.eu, liet de Ksa WPN eerder al weten een last onder dwangsom te overwegen. Die waarschuwing leek te werken, want daarna konden Nederlanders niet langer gokken op de website. Een andere website, truepoker.eu, bleef echter actief. Daarop volgde een last onder dwangsom en nu ook een boete.
"Een last onder dwangsom is een effectieve manier om illegaal aanbod vaak snel uit de lucht te krijgen", legt bestuursvoorzitter Michel Groothuizen van de Ksa uit. "Toch moeten dit soort partijen niet denken dat ze er daarmee makkelijk vanaf komen, dus leggen we ook boetes op voor de gepleegde overtreding. Daarmee raken we ze waar het echt pijn doet, namelijk in de portemonnee."
De boete valt bovendien hoger uit dan gebruikelijk door "boeteverhogende omstandigheden", stelt de toezichthouder. Zo bracht WPN volgens de Ksa onder andere kosten in rekening bij spelers die langere tijd niet hadden ingelogd. Ook stelde WPN zich op als betrouwbare partij door te verwijzen naar een buitenlandse vergunning. "Dit soort consumentenbedrog neemt de Ksa hoog op", aldus de waakhond.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
8 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
8 uur geleden