Illegale aanbieder onlinegokspelen ontvangt boete van 1,3 miljoen
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Winning Poker Network (WPN), een aanbieder van onlinegokspelen, een boete opgelegd van bijna 1,3 miljoen euro. Volgens de toezichthouder liet WPN Nederlandse spelers toe op een goksite waarvoor het platform geen vergunning had.
WPN heeft meerdere websites die in Nederland illegaal zijn. Voor een van die sites, americascardroom.eu, liet de Ksa WPN eerder al weten een last onder dwangsom te overwegen. Die waarschuwing leek te werken, want daarna konden Nederlanders niet langer gokken op de website. Een andere website, truepoker.eu, bleef echter actief. Daarop volgde een last onder dwangsom en nu ook een boete.
"Een last onder dwangsom is een effectieve manier om illegaal aanbod vaak snel uit de lucht te krijgen", legt bestuursvoorzitter Michel Groothuizen van de Ksa uit. "Toch moeten dit soort partijen niet denken dat ze er daarmee makkelijk vanaf komen, dus leggen we ook boetes op voor de gepleegde overtreding. Daarmee raken we ze waar het echt pijn doet, namelijk in de portemonnee."
De boete valt bovendien hoger uit dan gebruikelijk door "boeteverhogende omstandigheden", stelt de toezichthouder. Zo bracht WPN volgens de Ksa onder andere kosten in rekening bij spelers die langere tijd niet hadden ingelogd. Ook stelde WPN zich op als betrouwbare partij door te verwijzen naar een buitenlandse vergunning. "Dit soort consumentenbedrog neemt de Ksa hoog op", aldus de waakhond.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
59 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
19 uur geleden