Illegale aanbieder onlinegokspelen ontvangt boete van 1,3 miljoen
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Winning Poker Network (WPN), een aanbieder van onlinegokspelen, een boete opgelegd van bijna 1,3 miljoen euro. Volgens de toezichthouder liet WPN Nederlandse spelers toe op een goksite waarvoor het platform geen vergunning had.
WPN heeft meerdere websites die in Nederland illegaal zijn. Voor een van die sites, americascardroom.eu, liet de Ksa WPN eerder al weten een last onder dwangsom te overwegen. Die waarschuwing leek te werken, want daarna konden Nederlanders niet langer gokken op de website. Een andere website, truepoker.eu, bleef echter actief. Daarop volgde een last onder dwangsom en nu ook een boete.
"Een last onder dwangsom is een effectieve manier om illegaal aanbod vaak snel uit de lucht te krijgen", legt bestuursvoorzitter Michel Groothuizen van de Ksa uit. "Toch moeten dit soort partijen niet denken dat ze er daarmee makkelijk vanaf komen, dus leggen we ook boetes op voor de gepleegde overtreding. Daarmee raken we ze waar het echt pijn doet, namelijk in de portemonnee."
De boete valt bovendien hoger uit dan gebruikelijk door "boeteverhogende omstandigheden", stelt de toezichthouder. Zo bracht WPN volgens de Ksa onder andere kosten in rekening bij spelers die langere tijd niet hadden ingelogd. Ook stelde WPN zich op als betrouwbare partij door te verwijzen naar een buitenlandse vergunning. "Dit soort consumentenbedrog neemt de Ksa hoog op", aldus de waakhond.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabiƫ vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.
1 uur geleden