Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Illegaal feest in Frankrijk met 2500 bezoekers eindigt in geweld

Illegaal feest in Frankrijk met 2500 bezoekers eindigt in geweld

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Bijna 2500 feestgangers hebben tijdens nieuwjaarsnacht een illegaal feest bijgewoond in het noordwesten van Frankrijk. Toen agenten het feest probeerden af te breken, keerden de feestgangers zich tegen de politie. Ze gooiden met flessen en stenen en een politiewagen werd in brand gezet. Drie agenten raakten gewond.

Het technofeest vond plaats in Lieuron, ten zuiden van Rennes in de regio Bretagne. Lokale gendarmes probeerden "deze gebeurtenis te voorkomen, maar werden geconfronteerd met felle vijandigheid van veel feestgangers", aldus de autoriteiten. De politie wist het feest niet stil te leggen en vrijdag waren nog altijd feestgangers aanwezig in het gebied, dat is afgesloten.

Grote bijeenkomsten zijn op dit moment verboden in Frankrijk vanwege het coronavirus. Ook geldt er een avondklok vanaf 20.00 uur. De autoriteiten vrezen dat het feest leidt tot een corona-uitbraak.

Bezoekers uit heel Frankrijk

De bezoekers kwamen uit heel Frankrijk en zelfs uit het buitenland. Het feest zou hebben plaatsgevonden in een leeg pakhuis van een opslagbedrijf. In het gebied stonden auto's geparkeerd met nummerborden uit heel Frankrijk. Aanklagers hebben een onderzoek ingesteld naar het illegale feest.

In de zuidelijke stad Marseille maakte de politie een einde aan een illegaal feest met ongeveer 300 bezoekers. Meer dan 150 personen kregen een waarschuwing en de drie vermoedelijke organisatoren zijn gearresteerd. Ook dat feest eindigde in geweld. Tijdens de jaarwisseling waren in heel Frankrijk 132.000 politieagenten op de been.

Meer uit Buitenland

Meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.

28 minuten geleden
WSJ: Trump staat positiever tegenover Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.

1 uur geleden
410 mensen in Duitsland als islamistische bedreiging gezien

BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.

5 uur geleden
Netanyahu in Washington geland, spreekt Trump dinsdag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
Aangehouden verdachte schietpartij Seattle is vijftien jaar oud

SEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.

5 uur geleden
Zelensky bezoekt dinsdag Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.

8 uur geleden
Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

9 uur geleden