Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA wil vluchtelingen aan werkervaring en baan helpen

IKEA wil vluchtelingen aan werkervaring en baan helpen

HAARLEM (ANP) - IKEA gaat in Nederland voortaan jaarlijks zeventig mensen met een vluchtelingenachtergrond een werkervaringsplek geven. Daarmee wil het woonwarenhuis ze klaarstomen voor de Nederlandse arbeidsmarkt. Na een betaald traject van drie maanden, waarbij bijvoorbeeld ook een taalcursus en andere trainingen horen, zal worden bekeken of ze bij IKEA zelf aan de slag kunnen. Ook zouden de plekken als voorbereiding kunnen dienen voor een baan elders.

Volgens een woordvoerster wil IKEA hiermee in eerste instantie bijdragen aan de integratie van zogeheten statushouders. Die hebben in Nederland volgens haar nog altijd een achterstandspositie op de arbeidsmarkt. Maar ze voegt eraan toe dat het natuurlijk ook mooi is als de nieuwe krachten bij IKEA kunnen blijven.

Door de krapte op de arbeidsmarkt hebben veel bedrijven momenteel moeite om geschikt personeel te vinden. Door de coronacrisis is dat nu niet in alle sectoren even goed te merken. Maar op den duur is dat waarschijnlijk een probleem waar vrijwel alle werkgevers mee te maken krijgen.

Het Nederlandse programma is onderdeel van een breder initiatief bij IKEA om vanaf eind dit jaar wereldwijd minimaal 2500 vluchtelingen te ondersteunen. In verschillende landen zijn al succesvolle voorbeelden te zien, zegt IKEA. Zo hebben bij de Franse tak van het concern afgelopen twee jaar in totaal 88 vluchtelingen deelgenomen. De meeste van hen zijn vervolgens bij IKEA gebleven.

Meer uit Financieel

Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

2 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

3 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

4 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

4 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geƫindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

6 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

8 uur geleden
Pechtold stopt bij Nederlandse Loterij om burgemeesterschap

RIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.

9 uur geleden