IKEA wil vluchtelingen aan werkervaring en baan helpen
HAARLEM (ANP) - IKEA gaat in Nederland voortaan jaarlijks zeventig mensen met een vluchtelingenachtergrond een werkervaringsplek geven. Daarmee wil het woonwarenhuis ze klaarstomen voor de Nederlandse arbeidsmarkt. Na een betaald traject van drie maanden, waarbij bijvoorbeeld ook een taalcursus en andere trainingen horen, zal worden bekeken of ze bij IKEA zelf aan de slag kunnen. Ook zouden de plekken als voorbereiding kunnen dienen voor een baan elders.
Volgens een woordvoerster wil IKEA hiermee in eerste instantie bijdragen aan de integratie van zogeheten statushouders. Die hebben in Nederland volgens haar nog altijd een achterstandspositie op de arbeidsmarkt. Maar ze voegt eraan toe dat het natuurlijk ook mooi is als de nieuwe krachten bij IKEA kunnen blijven.
Door de krapte op de arbeidsmarkt hebben veel bedrijven momenteel moeite om geschikt personeel te vinden. Door de coronacrisis is dat nu niet in alle sectoren even goed te merken. Maar op den duur is dat waarschijnlijk een probleem waar vrijwel alle werkgevers mee te maken krijgen.
Het Nederlandse programma is onderdeel van een breder initiatief bij IKEA om vanaf eind dit jaar wereldwijd minimaal 2500 vluchtelingen te ondersteunen. In verschillende landen zijn al succesvolle voorbeelden te zien, zegt IKEA. Zo hebben bij de Franse tak van het concern afgelopen twee jaar in totaal 88 vluchtelingen deelgenomen. De meeste van hen zijn vervolgens bij IKEA gebleven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
48 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
4 uur geleden