IKEA stopt samenwerking met bezorger om misstanden
DEN HAAG (ANP) - Meubelgigant IKEA heeft de samenwerking met logistiek dienstverlener Alert Logistiek opgezegd. De Arbeidsinspectie stuitte op misstanden in de arbeidsomstandigheden bij die bezorgpartner. Daarop trok IKEA zijn conclusies, aldus het bedrijf.
Wat de misstanden zijn, is niet precies duidelijk. IKEA zegt dat het zijn verantwoordelijkheid neemt en "enorm geschrokken" te zijn van de bevindingen. Daarop is besloten per direct de samenwerking met Alert op te zeggen. "Ieder persoon die IKEA-producten vervoert, behoort goede en eerlijke arbeidsvoorwaarden te hebben", aldus het woonwarenhuis in een verklaring. Een woordvoerder van de Arbeidsinspectie was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar. Ook Alert Logistiek was niet direct bereikbaar.
IKEA werkte in een aantal regio's samen met Alert. Het bedrijf zegt in een memo aan het personeel te hopen dat klanten geen hinder zullen ondervinden van de breuk met de bezorger, maar sluit niet uit dat bestellingen van klanten op een later tijdstip bezorgd zullen worden. Daarover zullen klanten tijdig op de hoogte worden gesteld. Ook wordt aan een structurele oplossing gewerkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.
1 uur geledenASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk. De raad van commissarissen van Volkswagen komt vrijdag bijeen. Daar zou het plan worden besproken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.
3 uur geleden