IKEA Nederland gaat stoppen met verkoop gaskookplaten
HAARLEM (ANP) - IKEA Nederland stopt vanaf januari volgend jaar met de verkoop van gaskookplaten. De woonmeubelketen gaat dan alleen nog maar inductiekookplaten verkopen. Volgens IKEA is Nederland daarmee het eerste land van de keten waar wordt gestopt met de verkoop van gaskookplaten.
IKEA stelt dat de beslissing aansluit bij de landelijke doelstelling om in 2030 anderhalf miljoen woningen van het gas af te hebben. Met de stap wil IKEA consumenten stimuleren om over te stappen op elektrisch koken. Bij inductiekookplaten komen bij het koken geen verbrandingsgassen vrij.
"IKEA Nederland wil bijdragen aan een duurzamer leven thuis en de verkoop van gaskookplaten sluit daar niet bij aan. Om de energietransitie in Nederland te versnellen moeten we keuzes zoals deze durven te maken", aldus een verklaring van het bedrijf.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
9 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
9 uur geleden