Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA houdt vast aan prijsverlagingen ondanks onrust Rode Zee

IKEA houdt vast aan prijsverlagingen ondanks onrust Rode Zee

DAVOS (ANP/RTR) - Winkelketen IKEA gaat dit jaar door met het verlagen van de prijzen van zijn meubels en interieurspullen ondanks de moeilijkheden in de wereldhandel door de aanvallen van de Houthi-rebellen in de Rode Zee. De afgelopen maanden zijn veel containerschepen omgeleid of stil komen te liggen, met hogere prijzen tot gevolg. Maar IKEA zegt genoeg voorraden te hebben om de prijzen verder omlaag te gooien.

Ingka Group, eigenaar van het merendeel van de IKEA-winkels wereldwijd, investeerde eind vorig jaar al 1 miljard euro in prijsverlagingen. Ook dit jaar is het goedkoper maken van producten volgens Ingka-topman Jesper Brodin belangrijker dan het opvoeren van de winstmarge. "Dit jaar koersen we bewust op een lagere winst", zei Brodin bij het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Hij voegde toe dat hij producten in de keten nog altijd duidelijk goedkoper ziet worden, na de forse inflatie van de afgelopen jaren.

Inmiddels is de inflatie flink teruggelopen, maar door de onrust in de Rode Zee is de angst voor prijsverhogingen weer gegroeid. Omvaren via de zuidelijke punt van Afrika kost vervoerders namelijk meer tijd en brandstof.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

6 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

6 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

9 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

9 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

9 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

10 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

11 uur geleden