IKEA gaat schorten en mondkapjes produceren
STOCKHOLM (ANP) - Woonwarenhuis IKEA is dinsdag begonnen met de productie van beschermende uitrusting voor zorgpersoneel in ziekenhuizen, zoals schorten en mondkapjes. Daarmee wil het van huis uit Zweedse concern bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus. Dat meldde de keten in toelichting op de effecten van de coronapandemie.
In verschillende landen, waaronder in Nederland, zijn de IKEA-filialen gesloten. In veel landen is het daarmee alleen mogelijk om online bestellingen te plaatsten. Nu veel mensen thuis werken merkt 's werelds grootste meubelmerk vooral een stijgende vraag naar kantoormeubelen.
IKEA zegt verder te kampen met verstoringen in de toeleveringsketen, vooral nu het coronavirus zich heeft verspreid naar Europa en de Verenigde Staten. Vooral extra douanecontroles en slecht functionerende douanemedewerkers zitten de levering van producten dwars.
Aan hout en andere grondstoffen verwacht IKEA nog geen tekorten. Een punt van zorg is nog wel het vinden van ruimte om goederen op te slaan die al onderweg zijn naar landen waar IKEA veel van zijn winkels tijdelijk heeft gesloten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciƫle partijen die vooral aan de claim willen verdienen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.
4 uur geleden