IKEA: echte drukte niet op tweede kerstdag, maar later deze week
DELFT (ANP) - Tuincentra en meubelwinkels zoals Intratuin en IKEA trekken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Maar de echte drukte op de woonboulevard lijkt nog te moeten komen, aangezien veel mensen tussen kerst en oud en nieuw vrij zijn. IKEA rekent komende dagen bijvoorbeeld op vele duizenden bezoekers extra.
Volgens een woordvoerder van het concern is de drukte donderdag vergelijkbaar met een normale goede dag. Dat betekent voor een IKEA-filiaal zo'n 10.000 bezoekers. Het is volgens de zegsman vooral "gevoelsmatig" druk, aangezien de filialen op tweede kerstdag korter open zijn en iedereen binnen een korter tijdsbestek langskomt. Ook willen meer mensen wat eten in het restaurant, waardoor je mogelijk langer moet wachten bij de kassa's.
Maar zowel vrijdag als zaterdag rekent IKEA landelijk op 120.000 bezoekers extra. Op tweede kerstdag hebben veel mensen nog familieverplichtingen, legt de woordvoerder uit. De komende dagen speelt dat volgens hem minder. "En ook de kinderen zijn vrij, dus mensen komen dan met hele gezinnen."
Intratuin
Bij de Intratuin in Duiven, de grootste vestiging van de tuincentrumketen, begon donderdag een grote uitverkoop van kerstartikelen. Toen de winkel om 09.00 uur openging stonden er volgens directeur Wouter Nusselder al "enkele honderden mensen" in de rij. Dat waren volgens hem de koopjesjagers die op zoek gingen naar goede deals.
Maar Nusselder zag telkens nieuwe mensen binnenkomen, waardoor het dagtotaal volgens hem waarschijnlijk in de duizenden loopt. Een vergelijking met vorig jaar durfde hij donderdag aan het begin van de middag nog niet te maken. Tot nu toe lijkt de drukte vergelijkbaar, gaf hij aan. Maar de sale duurt nog tot in januari en hij verwacht komende dagen eveneens veel bezoekers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
2 uur geleden