Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA: echte drukte niet op tweede kerstdag, maar later deze week

IKEA: echte drukte niet op tweede kerstdag, maar later deze week

DELFT (ANP) - Tuincentra en meubelwinkels zoals Intratuin en IKEA trekken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Maar de echte drukte op de woonboulevard lijkt nog te moeten komen, aangezien veel mensen tussen kerst en oud en nieuw vrij zijn. IKEA rekent komende dagen bijvoorbeeld op vele duizenden bezoekers extra.

Volgens een woordvoerder van het concern is de drukte donderdag vergelijkbaar met een normale goede dag. Dat betekent voor een IKEA-filiaal zo'n 10.000 bezoekers. Het is volgens de zegsman vooral "gevoelsmatig" druk, aangezien de filialen op tweede kerstdag korter open zijn en iedereen binnen een korter tijdsbestek langskomt. Ook willen meer mensen wat eten in het restaurant, waardoor je mogelijk langer moet wachten bij de kassa's.

Maar zowel vrijdag als zaterdag rekent IKEA landelijk op 120.000 bezoekers extra. Op tweede kerstdag hebben veel mensen nog familieverplichtingen, legt de woordvoerder uit. De komende dagen speelt dat volgens hem minder. "En ook de kinderen zijn vrij, dus mensen komen dan met hele gezinnen."

Intratuin

Bij de Intratuin in Duiven, de grootste vestiging van de tuincentrumketen, begon donderdag een grote uitverkoop van kerstartikelen. Toen de winkel om 09.00 uur openging stonden er volgens directeur Wouter Nusselder al "enkele honderden mensen" in de rij. Dat waren volgens hem de koopjesjagers die op zoek gingen naar goede deals.

Maar Nusselder zag telkens nieuwe mensen binnenkomen, waardoor het dagtotaal volgens hem waarschijnlijk in de duizenden loopt. Een vergelijking met vorig jaar durfde hij donderdag aan het begin van de middag nog niet te maken. Tot nu toe lijkt de drukte vergelijkbaar, gaf hij aan. Maar de sale duurt nog tot in januari en hij verwacht komende dagen eveneens veel bezoekers.

Meer uit Financieel

Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

38 minuten geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

55 minuten geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

1 uur geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

1 uur geleden
SpaceX wint op Wall Street om overnamepakket voor Starlink

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Reizigersorganisatie Rover: terugkerende stakingen schaden ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.

1 uur geleden
EU haalt Panama en Vietnam van zwarte lijst belastingparadijzen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft Panama en Vietnam vrijdag van de zwarte lijst van belastingparadijzen geschrapt. Ze hebben volgens de EU vooruitgang geboekt rond de naleving van internationale normen voor goed fiscaal bestuur.

4 uur geleden