Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA: echte drukte niet op tweede kerstdag, maar later deze week

IKEA: echte drukte niet op tweede kerstdag, maar later deze week

DELFT (ANP) - Tuincentra en meubelwinkels zoals Intratuin en IKEA trekken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Maar de echte drukte op de woonboulevard lijkt nog te moeten komen, aangezien veel mensen tussen kerst en oud en nieuw vrij zijn. IKEA rekent komende dagen bijvoorbeeld op vele duizenden bezoekers extra.

Volgens een woordvoerder van het concern is de drukte donderdag vergelijkbaar met een normale goede dag. Dat betekent voor een IKEA-filiaal zo'n 10.000 bezoekers. Het is volgens de zegsman vooral "gevoelsmatig" druk, aangezien de filialen op tweede kerstdag korter open zijn en iedereen binnen een korter tijdsbestek langskomt. Ook willen meer mensen wat eten in het restaurant, waardoor je mogelijk langer moet wachten bij de kassa's.

Maar zowel vrijdag als zaterdag rekent IKEA landelijk op 120.000 bezoekers extra. Op tweede kerstdag hebben veel mensen nog familieverplichtingen, legt de woordvoerder uit. De komende dagen speelt dat volgens hem minder. "En ook de kinderen zijn vrij, dus mensen komen dan met hele gezinnen."

Intratuin

Bij de Intratuin in Duiven, de grootste vestiging van de tuincentrumketen, begon donderdag een grote uitverkoop van kerstartikelen. Toen de winkel om 09.00 uur openging stonden er volgens directeur Wouter Nusselder al "enkele honderden mensen" in de rij. Dat waren volgens hem de koopjesjagers die op zoek gingen naar goede deals.

Maar Nusselder zag telkens nieuwe mensen binnenkomen, waardoor het dagtotaal volgens hem waarschijnlijk in de duizenden loopt. Een vergelijking met vorig jaar durfde hij donderdag aan het begin van de middag nog niet te maken. Tot nu toe lijkt de drukte vergelijkbaar, gaf hij aan. Maar de sale duurt nog tot in januari en hij verwacht komende dagen eveneens veel bezoekers.

Meer uit Financieel

Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

2 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

4 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

4 uur geleden
Beurzen in New York op winst na kwartaalcijfers SpaceX

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.

4 uur geleden
Rechter in VS legt Meta boete op van 25 miljard dollar om privacy

ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.

7 uur geleden
Websites komen geleidelijk weer online, ziet cybersecuritycentrum

DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.

7 uur geleden
Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

9 uur geleden