Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJzersterke Sinner zonder setverlies naar halve finales

IJzersterke Sinner zonder setverlies naar halve finales

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner is voor het eerst in zijn carrière doorgedrongen tot de halve finales van de Australian Open. De 22-jarige Italiaan was in drie sets te sterk voor Andrej Roeblev uit Rusland: 6-4 7-6 (5) 6-3. Sinner neemt het vrijdag in de halve finales op tegen titelverdediger, en nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic.

Op de late avond in Melbourne speelde Sinner, als vierde geplaatst, een ijzersterke wedstrijd. Roeblev (5) had geen antwoord op de harde cross forehand slagen van de rossige Italiaan, die dit jaar op de Australian Open nog zonder setverlies is.

Sinner bereikte in zijn loopbaan eenmaal eerder de laatste vier van een grandslamtoernooi. Dat was vorig jaar op Wimbledon, waar Djokovic hem in drie sets de weg naar de finale versperde. Vrijdag volgt een nieuwe kans voor de Italiaan om ten koste van de Serviër zijn eerste grandslamfinale te halen. Tienvoudig winnaar Djokovic was dinsdag in vier sets te sterk voor Taylor Fritz uit Amerika: 7-6 (3) 4-6 6-2 6-3.

Kort na de winst op Roeblev zei Sinner uit te kijken naar de clash met Djokovic. "Het zal een zware wedstrijd worden, maar het is altijd geweldig om tegen Novak te spelen. Zeker voor volle tribunes." De nummer 4 van de wereld greep in de tweede set een paar keer naar zijn maag. Volgens Sinner is het niks om zich zorgen over te maken. "Ik weet niet wat het was, misschien wat lucht die niet lekker zat. Gelukkig trok het na verloop van tijd weg."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

47 minuten geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

1 uur geleden
Feyenoord eert 'onverzettelijke' clublegende Israël

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.

2 uur geleden
Tennisster Pegula verrassend uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.

2 uur geleden
Lamens viert debuut op Wimbledon met zege in eerste ronde

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.

2 uur geleden
Van der Poel grote troef van Alpecin-Deceuninck in Tour

LILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,

2 uur geleden
Amerikaan Jorgenson vier jaar langer bij Visma - Lease a Bike

LILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.

4 uur geleden