IJzersterke Rus naar halve finale tennistoernooi Monterrey
MONTERREY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus blijft verrassen in Mexico. Ze heeft de laatste vier van het WTA-toernooi in Monterrey bereikt. De 29-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als zesde geplaatste Zweedse Rebecca Peterson, de nummer 45 van de wereld, afgetekend met 6-1 6-1.
Rus speelde ijzersterk in de eerste set en haalde bijna iedere bal, terwijl haar tegenstandster bij tijd en wijle slordig speelde. In de tweede set bleef de Zweedse de fouten maken, maar bleef de topfitte Rus secuur spelen en sloeg ze als het nodig was prachtige winners. In minder dan een uur was de partij beslist.
De tegenstandster van de Nederlandse nummer 76 van de wereld in het WTA-toernooi is de nummer 1 van de plaatsingslijst Elina Svitolina, de nummer 7 van de wereld. De Oekraïense versloeg in de kwartfinale de Canadese Leylah Fernandez in twee sets: 6-4 7-5.
De andere halve finale gaat tussen de de Tsjechische Marie Bouzkova en de Britse Johanna Konta.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
2 dagen geleden