IJsselland schrapt verbod op demonstreren met trekkers
ZWOLLE (ANP) - Het verbod op demonstreren met landbouwvoertuigen in de veiligheidsregio IJsselland wordt niet verlengd. De burgemeesters van de veiligheidsregio hebben donderdag afspraken gemaakt met de boeren over nieuwe demonstraties. Als de afspraken niet worden nagekomen, worden er opnieuw maatregelen genomen.
Afgesproken is volgens Ron König, vicevoorzitter van de veiligheidsregio en burgemeester van Deventer, dat de boeren in het vervolg demonstraties minimaal 12 uur van tevoren zullen melden, zodat vooraf bepaald kan worden wat uit het oogpunt van veiligheid en coronarichtlijnen is toegestaan. Blokkades van snelwegen en vitale voorzieningen zijn verboden, net als onaangekondigde acties.
De burgemeesters van Deventer, Ommen en Steenwijkerland hebben donderdagmorgen ook met een vertegenwoordiging van de boeren gesproken over de acties die boerenprotestorganisatie Farmers Defence Force (FDF) voor volgende week heeft aangekondigd. Een aantal Overijsselse boeren zou zich daarbij willen aansluiten. Wilde acties en blokkades worden echter direct beëindigd, zo waarschuwden de burgemeesters.
Aanleiding voor het gesprek was het 'trekkersverbod', dat werd ingesteld nadat boeren vorige week het distributiecentrum van Albert Heijn in Zwolle blokkeerden. Dat verbod loopt vrijdagavond om 18.00 uur af. IJsselland zal de donderdag gemaakte afspraken delen met de andere 24 veiligheidsregio's in het land. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Zuid, neemt naar verwachting vrijdag een besluit over verlenging van een verbod op demonstreren met landbouwvoertuigen dat hij zaterdag afkondigde. Dat verbod loopt maandag af.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
1 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
5 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
7 uur geleden