Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJsselland schrapt verbod op demonstreren met trekkers

IJsselland schrapt verbod op demonstreren met trekkers

ZWOLLE (ANP) - Het verbod op demonstreren met landbouwvoertuigen in de veiligheidsregio IJsselland wordt niet verlengd. De burgemeesters van de veiligheidsregio hebben donderdag afspraken gemaakt met de boeren over nieuwe demonstraties. Als de afspraken niet worden nagekomen, worden er opnieuw maatregelen genomen.

Afgesproken is volgens Ron König, vicevoorzitter van de veiligheidsregio en burgemeester van Deventer, dat de boeren in het vervolg demonstraties minimaal 12 uur van tevoren zullen melden, zodat vooraf bepaald kan worden wat uit het oogpunt van veiligheid en coronarichtlijnen is toegestaan. Blokkades van snelwegen en vitale voorzieningen zijn verboden, net als onaangekondigde acties.

De burgemeesters van Deventer, Ommen en Steenwijkerland hebben donderdagmorgen ook met een vertegenwoordiging van de boeren gesproken over de acties die boerenprotestorganisatie Farmers Defence Force (FDF) voor volgende week heeft aangekondigd. Een aantal Overijsselse boeren zou zich daarbij willen aansluiten. Wilde acties en blokkades worden echter direct beëindigd, zo waarschuwden de burgemeesters.

Aanleiding voor het gesprek was het 'trekkersverbod', dat werd ingesteld nadat boeren vorige week het distributiecentrum van Albert Heijn in Zwolle blokkeerden. Dat verbod loopt vrijdagavond om 18.00 uur af. IJsselland zal de donderdag gemaakte afspraken delen met de andere 24 veiligheidsregio's in het land. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Zuid, neemt naar verwachting vrijdag een besluit over verlenging van een verbod op demonstreren met landbouwvoertuigen dat hij zaterdag afkondigde. Dat verbod loopt maandag af.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

1 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

3 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

4 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

4 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

4 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

5 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

6 uur geleden