Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJsland staat walvisvaart toe tot en met 2029

IJsland staat walvisvaart toe tot en met 2029

REYKJAVIK (ANP/AFP) - IJsland heeft vergunningen verstrekt aan twee schepen waarmee nog vijf jaar op walvissen gejaagd mag worden. Met die vergunningen mogen per jaar 209 gewone vinvissen en 217 dwergvinvissen gevangen worden.

Met Noorwegen en Japan is IJsland een van de drie laatste landen ter wereld die de walvisvaart toestaan. Het seizoen voor de walvisjacht is tussen half juni en september.

IJsland kent maar één actieve walvisvaarder: Hvalur. Dat schip mocht in 2023 ook 209 gewone vinvissen vangen, maar ving er in het seizoen dat maar drie weken duurde slechts 24. Het andere schip, Tjaldtangi ehf., is gespecialiseerd in dwergvinvissen. Dat schip is sinds de zomer van 2018 niet meer in actie gekomen omdat dat niet meer rendabel zou zijn.

De IJslandse regering is demissionair nadat zij na de verkiezingsnederlaag van zaterdag was opgestapt.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

17 minuten geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

2 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

4 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

5 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

5 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

5 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

5 uur geleden