Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op

IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op

REYKJAVIK (ANP) - IJsland schort de jacht op walvissen voorlopig op zo lang onduidelijk is of de dieren bij de jacht onaanvaardbaar lijden. "De wet is als het om dierenwelzijn gaat wat mij betreft ondubbelzinnig, als de overheid en de vergunninghouders niet voldoen aan de welzijnseisen, is er voor deze activiteiten geen toekomst", zegt de IJslandse minister Svandís Svavarsdóttir in een verklaring.

De IJslandse regering verwijst naar rapporten van de Noorse en Zweedse autoriteiten waaruit blijkt dat de dieren onaanvaardbaar lijden bij de jacht. Dat is de reden dat de start van het jachtseizoen vooralsnog wordt uitgesteld tot 31 augustus. De autoriteiten gaan "de komende maanden" in samenspraak met deskundigen en de walvisjagers onderzoeken of en hoe de walvisjacht hervat kan worden.

IJsland is met Noorwegen en Japan een van de weinige landen die nog aan commerciële walvisvaart doen, al worden er al jaren nog nauwelijks daadwerkelijk dieren voor hun vlees gevangen. Minister Svavarsdótir zei vorige maand al dat ze zich afvroeg of het houdbaar is om de walvisvaart voort te zetten gezien het "onaanvaardbaar hoge percentage walvissen" dat bij de jacht te lang in leven blijft voordat ze aan hun verwondingen bezwijken.

Meer uit Buitenland

EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

1 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

1 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

1 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

1 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

1 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

2 uur geleden