IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op
REYKJAVIK (ANP) - IJsland schort de jacht op walvissen voorlopig op zo lang onduidelijk is of de dieren bij de jacht onaanvaardbaar lijden. "De wet is als het om dierenwelzijn gaat wat mij betreft ondubbelzinnig, als de overheid en de vergunninghouders niet voldoen aan de welzijnseisen, is er voor deze activiteiten geen toekomst", zegt de IJslandse minister Svandís Svavarsdóttir in een verklaring.
De IJslandse regering verwijst naar rapporten van de Noorse en Zweedse autoriteiten waaruit blijkt dat de dieren onaanvaardbaar lijden bij de jacht. Dat is de reden dat de start van het jachtseizoen vooralsnog wordt uitgesteld tot 31 augustus. De autoriteiten gaan "de komende maanden" in samenspraak met deskundigen en de walvisjagers onderzoeken of en hoe de walvisjacht hervat kan worden.
IJsland is met Noorwegen en Japan een van de weinige landen die nog aan commerciële walvisvaart doen, al worden er al jaren nog nauwelijks daadwerkelijk dieren voor hun vlees gevangen. Minister Svavarsdótir zei vorige maand al dat ze zich afvroeg of het houdbaar is om de walvisvaart voort te zetten gezien het "onaanvaardbaar hoge percentage walvissen" dat bij de jacht te lang in leven blijft voordat ze aan hun verwondingen bezwijken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
7 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
8 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
9 uur geleden