IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op
REYKJAVIK (ANP) - IJsland schort de jacht op walvissen voorlopig op zo lang onduidelijk is of de dieren bij de jacht onaanvaardbaar lijden. "De wet is als het om dierenwelzijn gaat wat mij betreft ondubbelzinnig, als de overheid en de vergunninghouders niet voldoen aan de welzijnseisen, is er voor deze activiteiten geen toekomst", zegt de IJslandse minister Svandís Svavarsdóttir in een verklaring.
De IJslandse regering verwijst naar rapporten van de Noorse en Zweedse autoriteiten waaruit blijkt dat de dieren onaanvaardbaar lijden bij de jacht. Dat is de reden dat de start van het jachtseizoen vooralsnog wordt uitgesteld tot 31 augustus. De autoriteiten gaan "de komende maanden" in samenspraak met deskundigen en de walvisjagers onderzoeken of en hoe de walvisjacht hervat kan worden.
IJsland is met Noorwegen en Japan een van de weinige landen die nog aan commerciële walvisvaart doen, al worden er al jaren nog nauwelijks daadwerkelijk dieren voor hun vlees gevangen. Minister Svavarsdótir zei vorige maand al dat ze zich afvroeg of het houdbaar is om de walvisvaart voort te zetten gezien het "onaanvaardbaar hoge percentage walvissen" dat bij de jacht te lang in leven blijft voordat ze aan hun verwondingen bezwijken.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
10 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
13 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
22 uur geleden