Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op

IJsland schort commerciële walvisvaart tot september op

REYKJAVIK (ANP) - IJsland schort de jacht op walvissen voorlopig op zo lang onduidelijk is of de dieren bij de jacht onaanvaardbaar lijden. "De wet is als het om dierenwelzijn gaat wat mij betreft ondubbelzinnig, als de overheid en de vergunninghouders niet voldoen aan de welzijnseisen, is er voor deze activiteiten geen toekomst", zegt de IJslandse minister Svandís Svavarsdóttir in een verklaring.

De IJslandse regering verwijst naar rapporten van de Noorse en Zweedse autoriteiten waaruit blijkt dat de dieren onaanvaardbaar lijden bij de jacht. Dat is de reden dat de start van het jachtseizoen vooralsnog wordt uitgesteld tot 31 augustus. De autoriteiten gaan "de komende maanden" in samenspraak met deskundigen en de walvisjagers onderzoeken of en hoe de walvisjacht hervat kan worden.

IJsland is met Noorwegen en Japan een van de weinige landen die nog aan commerciële walvisvaart doen, al worden er al jaren nog nauwelijks daadwerkelijk dieren voor hun vlees gevangen. Minister Svavarsdótir zei vorige maand al dat ze zich afvroeg of het houdbaar is om de walvisvaart voort te zetten gezien het "onaanvaardbaar hoge percentage walvissen" dat bij de jacht te lang in leven blijft voordat ze aan hun verwondingen bezwijken.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

5 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

6 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

6 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

7 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

7 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

8 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

9 uur geleden