IJsland biedt toeristen coronatest aan
REYKJAVIK (ANP/DPA) - IJsland wil toeristen straks een coronatest aanbieden als ze aankomen. Wie het aanbod afslaat, moet twee weken in quarantaine. Dit staat in een plan van de regering dat beoogt uiterlijk 15 juni de grenzen weer te openen. Bezoekers van het eiland in de Atlantische Oceaan moeten ook een Tracing-App laden. Circa 40 procent van de ruim 364.000 IJslanders heeft al zo'n app.
Vooralsnog moeten mensen die het land binnenkomen twee weken in quarantaine. Wanneer de grens weer opengaat, mogen bezoekers ook schriftelijke bewijzen overleggen dat ze niet besmet zijn. Vrijdag wordt de quarantaineverplichting al afgeschaft voor bepaalde beroepsgroepen zoals wetenschappers en sporters.
IJsland heeft al vijf dagen geen nieuwe gevallen van het gevreesde virus meer geconstateerd. Er ligt nog één coronapatiënt in het ziekenhuis. Tien van de 1800 mensen die in IJsland het virus hebben opgelopen, zijn overleden.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
57 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
9 uur geleden