IJsland bevestigt eerste dode door coronavirus
REYKJAVIK (ANP/AFP) - Een patiënt van in de zeventig is in IJsland overleden aan het coronavirus, meldden de gezondheidsautoriteiten dinsdag. Het gaat om de eerste bevestigde dode door het virus in het land. Volgens de verklaring leed de IJslandse vrouw ook aan een chronische ziekte.
IJslandse media meldden dat een Australische toerist van wie werd bevestigd dat hij het virus had, vorige week is overleden. Maar de symptomen van de man waren niet typerend voor Covid-19 en artsen moeten de exacte doodsoorzaak nog vaststellen.
De eilandstaat meldde dinsdag 588 bevestigde gevallen van het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - Bij de grootschalige toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta zijn zeker 43 mensen omgekomen, meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van de politie. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. De hulpdiensten zoeken nog naar eventuele verdere slachtoffers.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Tilburg een 44-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding van twee ontvoeringen in het criminele circuit. De arrestatie vond plaats in het kader van een groot onderzoek naar internationale cocaïnehandel vanuit Zuid-Amerika. Vrijdag bepaalde de rechter-commissaris dat de man de komende twee weken in de cel blijft, zegt het Openbaar Ministerie.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) is er geen sprake van migranten die vanuit de Spaanse exclave Ceuta doorreizen naar het Europese continent of andere EU-lidstaten. Dat meldt hij in een update over de situatie in Ceuta op X.
33 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de neergestorte raket in de nacht van woensdag op donderdag, meldt premier Donald Tusk op X. Hij zei al snel te vermoeden dat het ging om een Russische raket, maar dat is inmiddels bevestigd.
40 minuten geledenHULL (ANP/RTR) - Een Britse uitvaartondernemer heeft een celstraf van twintig jaar gekregen voor het achterhouden van lichamen. Hij vertelde families dat hun dierbaren begraven of gecremeerd waren, maar in werkelijkheid liet hij tientallen lichamen soms jarenlang liggen. Bovendien stal hij geld dat uitvaartgasten aan goede doelen wilden doneren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds het begin van de zomer is in de Europese Unie meer natuur afgebrand dan in dezelfde periode van recordjaar 2025. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van wekelijkse cijfers van klimaatdienst Copernicus.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Van de mogelijk 60.000 mensen die in korte tijd de Spaanse enclave Ceuta zijn binnengedrongen, zijn er vrijdag al 25.000 terug naar Marokko gegaan. Dit is een schatting van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De mensen gaan uit eigen beweging terug, aldus het ministerie. Volgens Spaanse media gaan er voortdurend mensen naar Marokko terug.
1 uur geleden