Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'IJslaag gemiddeld 9 centimeter, maar het blijft oppassen'

'IJslaag gemiddeld 9 centimeter, maar het blijft oppassen'

HILVERSUM (ANP) - Door de strenge vorst in de nacht van donderdag op vrijdag is het natuurijs in heel het land verder aangegroeid. Gemiddeld heeft het ijs momenteel een dikte van 9 centimeter bereikt en komend weekend komt dat uit op 10 tot 15 centimeter, voorspelt Weer.nl. Maar het ijs blijft onbetrouwbaar.

Als grotere groepen mensen het ijs opgaan, is op ondiepere wateren een laag tussen 5 en 8 centimeter nodig. Voor toertochten op diepere wateren is meer nodig: minimaal 12 centimeter. Zover is het nog niet. "Op dit moment ligt er op stilstaand water van 2 meter diep circa 9 centimeter ijs", zegt meteoroloog Jordi Huirne. "Als het ’s nachts 10 graden vriest, vormt zich 2 centimeter ijs en als het 15 graden vriest 3 centimeter." Dit weekend zou het dus op veel plekken in het binnenland mogelijk moeten zijn om toertochten te houden. De laatste keer dat dat in Nederland kon, was tijdens de koudegolf in 2012.

Overigens is het ondanks de dikke ijslaag lang niet overal veilig om te schaatsen. Sneeuwijs zorgt op sommige plekken voor broos en zwak ijs. Een tocht langs de Elfsteden in Friesland zal er voor veel schaatsliefhebbers daarom niet inzitten. Niet alleen langs de Elfstedenroute maar ook op het IJsselmeer en het Tjeukemeer is de kwaliteit van het ijs op een aantal plekken slecht.

Ook in de grote steden is het opletten geblazen op de bevroren grachten. Zo is het ijs in Amsterdam momenteel eigenlijk nog te dun en onbetrouwbaar. De komende nachten moet het opnieuw flink gaan vriezen om het ijs genoeg te laten groeien om er met grote groepen mensen op te kunnen schaatsen. Ook in Utrecht ligt nu zo'n 6 centimeter. Dit weekend rekent Weer.nl op een ijslaag van 8 centimeter. In de binnenstad van Groningen is het ijs iets dikker.

Na het weekend komt voorlopig een einde aan het winterweer. De temperatuur loopt op tot boven het vriespunt en het gaat dooien.

Meer uit Binnenland

Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

48 minuten geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

2 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

4 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

4 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

5 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

5 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden