
IJshockeysters grijpen naast olympisch ticket voor Milaan 2026
GÄVLE (ANP) - De Nederlandse ijshockeysters zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan in 2026. De ploeg van bondscoach Marco Kronenburg verloor op het olympisch kwalificatietoernooi in Gävle de tweede wedstrijd van gastland Zweden met ruime cijfers: 8-0. Oranje had de eerste wedstrijd verloren van Denemarken (3-1).
De ijshockeyvrouwen deden nog nooit mee aan de Spelen, maar waren in deze olympische cyclus verder gekomen dan ooit. De ijshockeysters spelen de laatste wedstrijd in de groep tegen Noorwegen. De winnaar van de groep plaatst zich voor de Winterspelen van 2026.
Het team van Kronenburg, de nummer zeventien van de ranking, was in Gävle niet opgewassen tegen de Zweedse speelsters die op de achtste plaats staan. Die kwamen in de eerste periode op 2-0 en scoorden in de tweede periode zelfs vier keer. In de derde periode was het gastland in de 56e minuut twee keer kort na elkaar trefzeker.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop neemt het woensdag in Apeldoorn met het Nederlandse team op tegen Turkije in het kader van de Nations League. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski speelt vier duels in de internationale competitie in eigen land. "Om bij de beste acht ploegen te komen moeten we er eigenlijk drie winnen", zei de 26-jarige Amsterdamse aanvoerster maandag bij een persmoment.
21 minuten geledenVALENCIENNES (ANP) - Even buiten Valenciennes heeft Tourbaas Christian Prudhomme maandag kort na 13.30 uur vanuit zijn auto het officiële startsein gegeven voor de derde etappe van de Tour de France. Het regent opnieuw bij het begin van een grotendeels vlakke rit naar kustplaats Duinkerke. Onderweg is slechts op één hellinkje een punt te verdienen voor het bergklassement. Na 118 van de in totaal 178 kilometer is er een tussensprint.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De organisatie van Wimbledon heeft excuses gemaakt voor de fout met de automatische lijntechnologie tijdens de wedstrijd tussen de Britse Sonay Kartal en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Op gamepoint bij de stand 4-4 in de eerste set sloeg Kartal de bal duidelijk uit, maar de 'call' bleef uit. De umpire liet het punt opnieuw spelen, waarna Pavljoetsjenkova haar service verloor.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
20 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
20 uur geleden