IJshockeyers Frankrijk en Oostenrijk vervangen Rusland en Belarus
HELSINKI (ANP) - De ijshockeyers van Frankrijk en Oostenrijk mogen in mei meedoen aan het wereldkampioenschap in Finland. De twee landen nemen de plaats in van Rusland en Belarus, die vanwege de invasie in Oekraïne zijn uitgesloten van deelname.
Frankrijk vervangt Rusland in groep A en treft daarin titelverdediger Canada, Duitsland, Zwitserland, Slowakije, Denemarken, Kazachstan en Italië. Oostenrijk is nu in plaats van Belarus ingedeeld in poule B en speelt tegen olympisch kampioen Finland, de Verenigde Staten, Tsjechië, Zweden, Letland, Noorwegen en Groot-Brittannië.
Uit beide poules plaatsen de eerste vier landen zich voor de kwartfinales.
Het WK ijshockey is van 13 tot en met 29 mei in Helsinki en Tampere.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
50 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
22 uur geleden