IJshockeyers China niet geweerd van 'eigen' Spelen
BEIJING (ANP) - De Chinese ijshockeyers mogen toch deelnemen aan de Olympische Winterspelen van Beijing. Eerder dreigde de internationale ijshockeybond IIHF China niet toe te laten tot het toernooi wegens 'onvoldoende niveau'.
Het organiserende land is verzekerd van deelname bij Olympische Spelen, maar de vrees bestaat dat dat tot beschamende optredens leidt in de groepsfase tegen grootmachten als de Verenigde Staten en Canada. Die ploegen treden aan met tal van sterren uit de Noord-Amerikaanse profcompetitie NHL.
"Een team met 15-0 zien verliezen is voor niemand goed: niet voor China, niet voor het ijshockey", zei Luc Tardif, voorzitter van de IIHF, eerder dit jaar. Na een driedaags congres van de bond liet hij weten dat de deelname van de Chinezen niet in gevaar is. "Om duidelijk te zijn: de IIHF gaat het Chinese team niet van de Spelen houden. De status van China als deelnemend organisator is door de IIHF bevestigd en blijft onveranderd", aldus Tardif.
China, dat ook Duitsland treft in de groep, is de nummer 32 van de wereld. De Winterspelen beginnen op 4 februari.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
10 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
13 uur geleden