IJshockeyers China niet geweerd van 'eigen' Spelen
BEIJING (ANP) - De Chinese ijshockeyers mogen toch deelnemen aan de Olympische Winterspelen van Beijing. Eerder dreigde de internationale ijshockeybond IIHF China niet toe te laten tot het toernooi wegens 'onvoldoende niveau'.
Het organiserende land is verzekerd van deelname bij Olympische Spelen, maar de vrees bestaat dat dat tot beschamende optredens leidt in de groepsfase tegen grootmachten als de Verenigde Staten en Canada. Die ploegen treden aan met tal van sterren uit de Noord-Amerikaanse profcompetitie NHL.
"Een team met 15-0 zien verliezen is voor niemand goed: niet voor China, niet voor het ijshockey", zei Luc Tardif, voorzitter van de IIHF, eerder dit jaar. Na een driedaags congres van de bond liet hij weten dat de deelname van de Chinezen niet in gevaar is. "Om duidelijk te zijn: de IIHF gaat het Chinese team niet van de Spelen houden. De status van China als deelnemend organisator is door de IIHF bevestigd en blijft onveranderd", aldus Tardif.
China, dat ook Duitsland treft in de groep, is de nummer 32 van de wereld. De Winterspelen beginnen op 4 februari.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden