IJshockeyer uit NHL overleden aan hersenbloeding
EDMONTON (ANP) - De Canadese ijshockeyer Colby Cave van NHL-club Edmonton Oilers is op 25-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een hersenbloeding. Cave onderging dinsdag in het ziekenhuis van Toronto een spoedoperatie, om een cyste te verwijderen die op zijn hersenen drukte en voor een bloeding had gezorgd. De Canadees lag daarna enkele dagen in coma, maar overleed zaterdag alsnog.
Cave debuteerde eind 2017 in de Noord-Amerikaanse topcompetitie NHL bij Boston Bruins. Begin vorig jaar verhuisde hij naar Edmonton Oilers. In totaal speelde de aanvaller 67 wedstrijden in de NHL.
De dood van Cave leidde tot een stroom aan bedroefde reacties, onder meer van NHL-legende Wayne Gretzky. De Canadees speelde zelf bij de Oilers en is nu bestuurslid bij de club. "Colby was niet alleen een prachtige ijshockeyer met een mooie toekomst voor zich, maar vooral een goed mens. Onze gedachten en gebeden zijn bij zijn vrouw Emily en de rest van de familie", aldus Gretzky.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
27 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
3 uur geleden