Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJshockeyer uit NHL overleden aan hersenbloeding

IJshockeyer uit NHL overleden aan hersenbloeding

EDMONTON (ANP) - De Canadese ijshockeyer Colby Cave van NHL-club Edmonton Oilers is op 25-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een hersenbloeding. Cave onderging dinsdag in het ziekenhuis van Toronto een spoedoperatie, om een cyste te verwijderen die op zijn hersenen drukte en voor een bloeding had gezorgd. De Canadees lag daarna enkele dagen in coma, maar overleed zaterdag alsnog.

Cave debuteerde eind 2017 in de Noord-Amerikaanse topcompetitie NHL bij Boston Bruins. Begin vorig jaar verhuisde hij naar Edmonton Oilers. In totaal speelde de aanvaller 67 wedstrijden in de NHL.

De dood van Cave leidde tot een stroom aan bedroefde reacties, onder meer van NHL-legende Wayne Gretzky. De Canadees speelde zelf bij de Oilers en is nu bestuurslid bij de club. "Colby was niet alleen een prachtige ijshockeyer met een mooie toekomst voor zich, maar vooral een goed mens. Onze gedachten en gebeden zijn bij zijn vrouw Emily en de rest van de familie", aldus Gretzky.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

13 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

14 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

16 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

18 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

21 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden