Ihattaren ontbreekt bij Jong Ajax en traint voor bekerfinale
VOLENDAM (ANP) - Het krijgt er steeds meer van weg dat Mohamed Ihattaren zondag bij de selectie van Ajax voor de bekerfinale tegen PSV zit. De oud-speler van de club uit Eindhoven ontbreekt zaterdag bij Jong Ajax, dat een uitduel met FC Volendam speelt. Hij was wel van de partij op de laatste training van het eerste elftal voor de bekerfinale. "Het eerste elftal is leidend", zei trainer John Heitinga van Jong Ajax bij ESPN. "Het is aan Erik ten Hag om zijn selectie bekend te maken."
Trainer Ten Hag wilde vrijdag nog niet bevestigen dat hij Ihattaren mee naar De Kuip neemt. "Maar hij wordt steeds fitter en zijn houding is goed", zei hij. "Jullie zullen het zondag wel zien."
De 20-jarige Ihattaren speelde afgelopen maand enkele duels met Jong Ajax. Hij voetbalt de rest van het kalenderjaar op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Daarna kan Ajax hem definitief overnemen van Juventus. Ihattaren doorliep de jeugdopleiding van PSV waarvoor hij 56 competitieduels in het eerste elftal uitkwam. Onder meer door een conflict met trainer Roger Schmidt vertrok hij afgelopen zomer in Eindhoven. Juventus nam hem over en stalde hem vervolgens bij Sampdoria.
Ajax huurt Ihattaren sinds januari van Juventus.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
9 minuten geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
12 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
6 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
7 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
8 uur geleden