Ihattaren kiest voor Marokko en sluit optreden voor Oranje uit
SITTARD (ANP) - Mohamed Ihattaren komt terug op zijn keuze voor het Nederlands elftal. De 23-jarige voetballer laat weten dat hij de voorkeur geeft aan het nationale elftal van Marokko. "Nederland is volledig uitgesloten", zei de voetballer van Fortuna Sittard in een interview met ESPN. "Ik speel voor Marokko of ik speel geen interlands."
Ihattaren maakte in 2019 als aankomend toptalent mede op aandringen van bondscoach Ronald Koeman de keuze voor Oranje. In de jaren die volgden wist Ihattaren de verwachtingen niet waar te maken en belandde hij op een zijspoor. Hij kwam meerdere keren in het nieuws met problemen buiten het veld. Ihattaren leek verloren voor het profvoetbal.
De in Utrecht geboren middenvelder vocht zich vorig seizoen bij RKC Waalwijk terug in het profvoetbal. Hij verdiende daarmee een transfer naar Fortuna Sittard. Ihattaren wil zich dit seizoen nog meer laten gelden in de Eredivisie, maar lijkt nog altijd ver verwijderd van de top.
Jong Oranje
Ihattaren neemt een voorschot op de toekomst en rekent af met zijn verleden waarin hij voor Oranje koos. "In de tijd dat het wat minder ging, was heel Nederland tegen me", vertelde Ihattaren. "Dan word je als Marokkaan gezien. Als het dan weer goed gaat, ben je een van hen. Dat is hoe ik het heb ervaren."
Begin dit jaar werd Ihattaren als speler van RKC nog gepolst voor Jong Oranje. Ihattaren wilde zich concentreren op zijn eigen loopbaan en wees een mogelijke selectie van de hand. Nu kiest hij vol overgave voor Marokko. "Ik ben volbloed Marokkaans en opgegroeid in Nederland", aldus Ihattaren tegen ESPN. "De liefde die ik in Marokko heb ervaren van de mensen daar is heel anders. Natuurlijk, je bent in Nederland. Maar het Oranjeshirt aantrekken gaat nooit meer gebeuren."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
12 uur geleden