Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ihattaren bezorgt Schmidt in eerste maanden hoofdbrekens bij PSV

Ihattaren bezorgt Schmidt in eerste maanden hoofdbrekens bij PSV

ALMELO (ANP) - Het maakte de KNVB en toenmalig bondscoach Ronald Koeman trots en blij. Mohamed Ihattaren liet in november vorig jaar, na een zware tijd na het overlijden van zijn vader, weten te kiezen voor een toekomst bij het Nederlands elftal en niet bij Marokko. Bij het begin van het nieuwe seizoen is bij de 18-jarige spelmaker een grote terugval zichtbaar. Reden tot paniek is dat voor PSV (en Oranje) niet direct, maar het bezorgt de nieuwe PSV-coach Roger Schmidt wel de nodige hoofdbrekens.

Nee, hem afvallen deed Schmidt zondag na de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (1-1) niet. "Het is niet zijn beste fase", drukte de 53-jarige coach zich in de perskamer van het stadion van Heracles diplomatiek uit. "Het is een jonge speler, hij heeft tijd nodig." En op de vraag dat Ihattaren als prof misschien net een paar kilootjes te zwaar is, lachte hij vriendelijk. Het komt wel goed, wilde hij maar duidelijk maken.

Toen Schmidt de jonge Utrechter buiten het basisteam liet voor de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen, werd hij daarover kritisch bevraagd. Ihattaren liet zelf weten dat zijn reserveplek terecht was omdat hij op trainingen niet alles had laten zien. Schmidt nam hem na excuses weer in genade aan en tegen FC Emmen (2-1) en Heracles Almelo kreeg hij weer een basisplaats.

Ihattaren maakte weinig indruk en tegen Heracles werd hij halverwege alweer geslachtofferd. Hij oogde opnieuw niet fit en wat te zwaar. Een crosspass over een meter of 40 op maat geven, gaat hem nog altijd prima af. Maar ook in Almelo ging alles in een veel te laag en steeds hetzelfde tempo, zonder verrassingen. Tegen Heracles mocht hij het centraal voorin proberen, samen met Cody Gakpo. De vorige duels stond Ihattaren meestal rechts (hangend) op het middenveld.

Schmidt liet met zijn wisselbeleid al zien dat niemand voor hem heilig is. Maar eenvoudig is het niet voor de Duitse trainer. Ihattaren is de groeibriljant van PSV, die straks miljoenen moet gaan opleveren. "Ik wil graag kampioen worden met PSV", zei Ihattaren in juli na de eerste training van PSV op het nieuwe seizoen. Toen gaf hij eveneens aan te weten dat Schmidt veel van zijn spelers vraagt, ook in verdedigend opzicht en op conditioneel vlak.

In april kreeg de jonge Ihattaren kritiek toen hij op Instagram een foto plaatste van een dure nieuwe auto. En eerder deze maand volgde bij een voetbalpraatprogramma het verwijt dat Ihattaren nukkig voor zich uitkeek toen hij op de reservebank bleef bij het Nederlands elftal in de wedstrijd tegen Italië in de Nations League. Het zijn optredens buiten het veld waar je normaal gesproken bij een hele goede voetballer zoals Ihattaren niemand over hoort. Maar dit jaar maakte hij in elf officiële duels, voor en na de coronabreak, geen doelpunt en gaf hij geen assist. Aan Ihattaren én Schmidt om de zaak om te draaien.

Meer uit Voetbal

FC Twente mist geblesseerde Hilgers enkele weken

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach Ron Jans kan enkele weken niet beschikken over Mees Hilgers. De 21-jarige verdediger viel afgelopen zondag in de gewonnen Eredivisiewedstrijd tegen AZ al in de eerste helft met een blessure uit. De club uit Enschede meldde woensdag dat Hilgers ontbrak in de oefenwedstrijd tegen VfL Bochum en een paar weken uitgeschakeld is.

7 uur geleden
Bankier uit Qatar doet verbeterd bod op Manchester United

DOHA (ANP) - Bankier sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani uit Qatar heeft zijn bod op voetbalclub Manchester United verhoogd. Dat hebben bronnen aan het Franse persbureau AFP laten weten. Het eerste bod zou volgens Britse media om ongeveer 6 miljard euro zijn gegaan. De verwachting is dat nu ook de Britse miljardair Jim Ratcliffe, de tweede gegadigde om de club over te nemen, zijn inzet voor de topclub uit de Premier League gaat verhogen.

7 uur geleden
FC Barcelona daagt journalisten voor rechter in omkopingszaak

BARCELONA (ANP/DPA) - FC Barcelona heeft vijf journalisten en een aantal media aangeklaagd vanwege hun berichten over de miljoenenbetalingen van de club aan een voormalige baas van de scheidsrechterscommissie in Spanje. Volgens Barcelona hebben de gedaagden met hun berichtgeving over de betalingen aan een bedrijf van José Maria Enriquez Negreira geprobeerd de club te beschadigen, zo meldde de Spaanse krant Sport over de aanklacht.

8 uur geleden
Voetbalsters Chelsea winnen in Champions League bij Lyon

LYON (ANP) - De voetbalsters van Chelsea hebben woensdagavond in de kwartfinales van de Champions League gewonnen bij Lyon. In de Franse stad werd het 1-0 voor de Engelsen. Lyon is de titelverdediger in het toernooi. De club won de Champions League zes keer in de laatste zeven seizoenen.

9 uur geleden
Advocaat stopt na dit seizoen als trainer bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Dick Advocaat stopt aan het einde van dit seizoen als trainer bij ADO Den Haag. De 75-jarige oefenmeester heeft aan De Telegraaf laten weten dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. "Ik heb vooraf gezegd dat ik ADO op tijd op de hoogte zou brengen van mijn besluit, zodat zij op zoek zouden kunnen naar een nieuwe trainer voor het volgende seizoen", meldde Advocaat.

9 uur geleden
Nieuwe bondscoach Portugal blij met aanwezigheid Ronaldo

PORTO (ANP/AFP) - De nieuwe Portugese bondscoach Roberto Martínez zei "bijzonder blij" te zijn met de aanwezigheid van Cristiano Ronaldo in de nationale selectie. Even bestond de vrees dat de vedette zou bedanken, nadat hij op het WK in Qatar niet altijd meer zeker was van een basisplaats. Inmiddels speelt Ronaldo in de competitie van Saudi-Arabië, die internationaal niet hoog staat aangeschreven.

10 uur geleden
Zweden mist verdedigers Holm en Andersson tegen België

STOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse bondscoach Janne Andersson mist bij het begin van de kwalificaties voor het Europees kampioenschap voetbal vrijdag tegen België de verdedigers Emil Holm (Spezia) en Joel Andersson (FC Midtjylland). De twee ontbreken ook enkele dagen later tegen Azerbeidzjan. Holm is ziek en Andersson geblesseerd.

13 uur geleden