Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ihattaren bezorgt Schmidt in eerste maanden hoofdbrekens bij PSV

Ihattaren bezorgt Schmidt in eerste maanden hoofdbrekens bij PSV

ALMELO (ANP) - Het maakte de KNVB en toenmalig bondscoach Ronald Koeman trots en blij. Mohamed Ihattaren liet in november vorig jaar, na een zware tijd na het overlijden van zijn vader, weten te kiezen voor een toekomst bij het Nederlands elftal en niet bij Marokko. Bij het begin van het nieuwe seizoen is bij de 18-jarige spelmaker een grote terugval zichtbaar. Reden tot paniek is dat voor PSV (en Oranje) niet direct, maar het bezorgt de nieuwe PSV-coach Roger Schmidt wel de nodige hoofdbrekens.

Nee, hem afvallen deed Schmidt zondag na de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (1-1) niet. "Het is niet zijn beste fase", drukte de 53-jarige coach zich in de perskamer van het stadion van Heracles diplomatiek uit. "Het is een jonge speler, hij heeft tijd nodig." En op de vraag dat Ihattaren als prof misschien net een paar kilootjes te zwaar is, lachte hij vriendelijk. Het komt wel goed, wilde hij maar duidelijk maken.

Toen Schmidt de jonge Utrechter buiten het basisteam liet voor de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen, werd hij daarover kritisch bevraagd. Ihattaren liet zelf weten dat zijn reserveplek terecht was omdat hij op trainingen niet alles had laten zien. Schmidt nam hem na excuses weer in genade aan en tegen FC Emmen (2-1) en Heracles Almelo kreeg hij weer een basisplaats.

Ihattaren maakte weinig indruk en tegen Heracles werd hij halverwege alweer geslachtofferd. Hij oogde opnieuw niet fit en wat te zwaar. Een crosspass over een meter of 40 op maat geven, gaat hem nog altijd prima af. Maar ook in Almelo ging alles in een veel te laag en steeds hetzelfde tempo, zonder verrassingen. Tegen Heracles mocht hij het centraal voorin proberen, samen met Cody Gakpo. De vorige duels stond Ihattaren meestal rechts (hangend) op het middenveld.

Schmidt liet met zijn wisselbeleid al zien dat niemand voor hem heilig is. Maar eenvoudig is het niet voor de Duitse trainer. Ihattaren is de groeibriljant van PSV, die straks miljoenen moet gaan opleveren. "Ik wil graag kampioen worden met PSV", zei Ihattaren in juli na de eerste training van PSV op het nieuwe seizoen. Toen gaf hij eveneens aan te weten dat Schmidt veel van zijn spelers vraagt, ook in verdedigend opzicht en op conditioneel vlak.

In april kreeg de jonge Ihattaren kritiek toen hij op Instagram een foto plaatste van een dure nieuwe auto. En eerder deze maand volgde bij een voetbalpraatprogramma het verwijt dat Ihattaren nukkig voor zich uitkeek toen hij op de reservebank bleef bij het Nederlands elftal in de wedstrijd tegen Italië in de Nations League. Het zijn optredens buiten het veld waar je normaal gesproken bij een hele goede voetballer zoals Ihattaren niemand over hoort. Maar dit jaar maakte hij in elf officiële duels, voor en na de coronabreak, geen doelpunt en gaf hij geen assist. Aan Ihattaren én Schmidt om de zaak om te draaien.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

14 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

14 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

20 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

21 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

23 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden