Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen heeft zijn ongeslagen positie dit seizoen in het eigen Abe Lenstra-stadion behouden, maar dat was niet dankzij een mooie overwinning. De ploeg van trainer Robin van Persie stond na de reguliere negentig minuten met 1-0 voor, maar zag RKC Waalwijk in blessuretijd gelijk maken. Invaller Mo Ihattaren benutte een strafschop.
De Friezen behouden de veertiende plaats in de stand van de Eredivisie. RKC blijft onderaan bungelen.
Van Persie zette doelman Andries Noppert na zes duels weer op de bank bij Heerenveen. Mickey van der Hart, die het seizoen begon, keerde terug tussen de palen.
Vrije trap
Levi Smans was in de eerste helft de gevaarlijkste man bij Heerenveen. Hij kreeg een grote kans nadat de wegvallende bal bij een vrije trap voor zijn voeten viel. De middenvelder krulde de bal net naast. Even later rondde Smans een aanval over links doeltreffend af. Hij tikte de bal uit een voorzet van Jacob Trenskow achter Houwen. Het was de eerste goal van Smans voor de Friese club. Nog voor rust moest aangever Trenskow, een belangrijke speler bij Heerenveen, geblesseerd het veld af.
In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd. RKC kwam sporadisch voor het doel van Heerenveen en kwam ook niet tot kansen, Heerenveen evenmin. De wedstrijd kreeg een verrassende ontknoping in de extra tijd. Oliver Braude maakte hands in zijn eigen strafschopgebied. Ihattaren mocht aanleggen vanaf 11 meter en schoot de bal precies langs Heerenveen-keeper Jeroen Houwen. Het was zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
24 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
35 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
6 uur geleden