Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen

Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen heeft zijn ongeslagen positie dit seizoen in het eigen Abe Lenstra-stadion behouden, maar dat was niet dankzij een mooie overwinning. De ploeg van trainer Robin van Persie stond na de reguliere negentig minuten met 1-0 voor, maar zag RKC Waalwijk in blessuretijd gelijk maken. Invaller Mo Ihattaren benutte een strafschop.

De Friezen behouden de veertiende plaats in de stand van de Eredivisie. RKC blijft onderaan bungelen.

Van Persie zette doelman Andries Noppert na zes duels weer op de bank bij Heerenveen. Mickey van der Hart, die het seizoen begon, keerde terug tussen de palen.

Vrije trap

Levi Smans was in de eerste helft de gevaarlijkste man bij Heerenveen. Hij kreeg een grote kans nadat de wegvallende bal bij een vrije trap voor zijn voeten viel. De middenvelder krulde de bal net naast. Even later rondde Smans een aanval over links doeltreffend af. Hij tikte de bal uit een voorzet van Jacob Trenskow achter Houwen. Het was de eerste goal van Smans voor de Friese club. Nog voor rust moest aangever Trenskow, een belangrijke speler bij Heerenveen, geblesseerd het veld af.

In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd. RKC kwam sporadisch voor het doel van Heerenveen en kwam ook niet tot kansen, Heerenveen evenmin. De wedstrijd kreeg een verrassende ontknoping in de extra tijd. Oliver Braude maakte hands in zijn eigen strafschopgebied. Ihattaren mocht aanleggen vanaf 11 meter en schoot de bal precies langs Heerenveen-keeper Jeroen Houwen. Het was zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

4 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

5 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

6 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

9 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

9 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

17 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden