Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen

Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen heeft zijn ongeslagen positie dit seizoen in het eigen Abe Lenstra-stadion behouden, maar dat was niet dankzij een mooie overwinning. De ploeg van trainer Robin van Persie stond na de reguliere negentig minuten met 1-0 voor, maar zag RKC Waalwijk in blessuretijd gelijk maken. Invaller Mo Ihattaren benutte een strafschop.

De Friezen behouden de veertiende plaats in de stand van de Eredivisie. RKC blijft onderaan bungelen.

Van Persie zette doelman Andries Noppert na zes duels weer op de bank bij Heerenveen. Mickey van der Hart, die het seizoen begon, keerde terug tussen de palen.

Vrije trap

Levi Smans was in de eerste helft de gevaarlijkste man bij Heerenveen. Hij kreeg een grote kans nadat de wegvallende bal bij een vrije trap voor zijn voeten viel. De middenvelder krulde de bal net naast. Even later rondde Smans een aanval over links doeltreffend af. Hij tikte de bal uit een voorzet van Jacob Trenskow achter Houwen. Het was de eerste goal van Smans voor de Friese club. Nog voor rust moest aangever Trenskow, een belangrijke speler bij Heerenveen, geblesseerd het veld af.

In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd. RKC kwam sporadisch voor het doel van Heerenveen en kwam ook niet tot kansen, Heerenveen evenmin. De wedstrijd kreeg een verrassende ontknoping in de extra tijd. Oliver Braude maakte hands in zijn eigen strafschopgebied. Ihattaren mocht aanleggen vanaf 11 meter en schoot de bal precies langs Heerenveen-keeper Jeroen Houwen. Het was zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

5 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

8 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

9 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

10 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

10 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

14 uur geleden