Ihattaren bezorgt RKC met late treffer punt tegen Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen heeft zijn ongeslagen positie dit seizoen in het eigen Abe Lenstra-stadion behouden, maar dat was niet dankzij een mooie overwinning. De ploeg van trainer Robin van Persie stond na de reguliere negentig minuten met 1-0 voor, maar zag RKC Waalwijk in blessuretijd gelijk maken. Invaller Mo Ihattaren benutte een strafschop.
De Friezen behouden de veertiende plaats in de stand van de Eredivisie. RKC blijft onderaan bungelen.
Van Persie zette doelman Andries Noppert na zes duels weer op de bank bij Heerenveen. Mickey van der Hart, die het seizoen begon, keerde terug tussen de palen.
Vrije trap
Levi Smans was in de eerste helft de gevaarlijkste man bij Heerenveen. Hij kreeg een grote kans nadat de wegvallende bal bij een vrije trap voor zijn voeten viel. De middenvelder krulde de bal net naast. Even later rondde Smans een aanval over links doeltreffend af. Hij tikte de bal uit een voorzet van Jacob Trenskow achter Houwen. Het was de eerste goal van Smans voor de Friese club. Nog voor rust moest aangever Trenskow, een belangrijke speler bij Heerenveen, geblesseerd het veld af.
In de tweede helft daalde het niveau van de wedstrijd. RKC kwam sporadisch voor het doel van Heerenveen en kwam ook niet tot kansen, Heerenveen evenmin. De wedstrijd kreeg een verrassende ontknoping in de extra tijd. Oliver Braude maakte hands in zijn eigen strafschopgebied. Ihattaren mocht aanleggen vanaf 11 meter en schoot de bal precies langs Heerenveen-keeper Jeroen Houwen. Het was zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
22 uur geleden