Igor Girkin krijgt in Rusland vier jaar cel voor extremisme
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Igor Girkin is door een Russische rechtbank veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Hij is schuldig bevonden aan "extremisme". Girkin werd eerder in Nederland veroordeeld voor zijn rol bij het neerhalen van vlucht MH17.
Girkin heeft zich kritisch uitgelaten over de Russische president Vladimir Poetin. Hij vindt dat de krijgsmacht niet effectief genoeg is in Oekraïne. De rechtbank in Moskou vindt dat Girkin zich schuldig heeft gemaakt aan "openbare oproepen om extremistische activiteiten te ontplooien".
Girkin was eerder commandant van de separatisten in het oosten van Oekraïne, waar al sinds 2014 wordt gevochten. In die rol was hij volgens de Nederlandse rechter eindverantwoordelijk voor de ramp met vlucht MH17, waarbij 298 doden vielen. Hij kreeg levenslang.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
5 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.
3 uur geleden