Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IG&H: hypotheekmarkt gekrompen ten opzichte van eerste kwartaal

IG&H: hypotheekmarkt gekrompen ten opzichte van eerste kwartaal

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt is in het tweede kwartaal gekrompen ten opzichte van het kwartaal ervoor. Dat komt volgens consultancybureau IG&H doordat het aantal starters weer flink is gedaald. In het eerste kwartaal was het aantal starters op de woningmarkt nog uitzonderlijk hoog doordat de overdrachtsbelasting tijdelijk was afgeschaft.

Of starters echt geholpen waren met het afschaffen van de overdrachtsbelasting is onduidelijk. Er is veel kritiek op de overheidsmaatregel. Veel kenners zeggen dat de ingreep juist averechts heeft gewerkt. Volgens de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) zorgde het er alleen maar voor dat mensen meer geld hadden om tegen elkaar op te bieden, met als gevolg dat de huizenprijzen verder zijn gestegen.

Het totaal aantal afgesloten hypotheken kwam afgelopen kwartaal uit op 109.000, tegen 112.000 in het eerste kwartaal. De gemiddelde hypotheeksom bedroeg in het tweede kwartaal van dit jaar 348.000 euro, ruim 3 procent minder dan een kwartaal eerder.

Stagnatie

Het aantal starters daalde met een kwart ten opzichte van het eerste kwartaal. Ook het aantal doorstromers liep terug, met bijna 13 procent. Het aantal doorstromers daalt voor het tweede kwartaal op rij. "Hierin zie je dat de doorstroming in de huizenmarkt stagneert, waardoor ook het aantal aangeboden woningen door mensen die doorstromen naar een nieuwe woning daalt", zegt hypotheekexpert Joppe Smit van IG&H.

Afgelopen kwartaal was de totale hypotheekomzet 37 miljard euro, tegen 40 miljard euro in het eerste kwartaal van het jaar. Dat is evengoed een stijging van ruim 8 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van 2020.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

6 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

9 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

10 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

11 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

13 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

14 uur geleden