Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ifo: situatie in Duitse autosector toont enige verbetering

Ifo: situatie in Duitse autosector toont enige verbetering

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De omstandigheden van de grote Duitse autofabrikanten en hun toeleveranciers zijn afgelopen maand enigszins verbeterd. Dat meldt het Duitse economisch onderzoeksinstituut Ifo. De Ifo-index, die het vertrouwen van de bedrijven in de belangrijke autosector meet, kwam in november uit op min 2,2, tegen een min van 4,3 in de voorgaande maand.

Ook zijn de autobedrijven een stuk minder negatief geworden over de verwachtingen voor de komende maanden. De graadmeter die het toekomstige vertrouwen meet verbeterde tot min 13,3, van min 35,3 in oktober.

Volgens Ifo-onderzoeker Oliver Falck komt dat doordat het risico op een gastekort in de winter en daarmee een diepe recessie in de grootste economie van de eurozone is afgenomen. Dat geeft de autosector meer vertrouwen. De autofabrikanten zijn volgens Flack dan ook van plan om de productie op te voeren.

Meer uit Financieel

Vliegtuig met in VS opgepakte Zuid-Koreanen vertrekt donderdag

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval door de immigratiedienst zullen donderdag om 12.00 uur (lokale tijd) per vliegtuig terug naar Zuid-Korea vertrekken. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

2 uur geleden
Oracle eindigt flink hoger op Wall Street na sterke groeicijfers

NEW YORK (ANP) - Oracle is woensdag flink meer waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Het Amerikaanse softwareconcern kwam met sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden waarover beleggers verrast waren. Door de koerssprong passeerde Oracle-topman Larry Ellison, wiens vermogen voor een groot deel vastzit in het bedrijf, gedurende de handelssessie Elon Musk als rijkste man ter wereld.

4 uur geleden
Boeing bereikt akkoord met stakend personeel defensietak

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft woensdag een voorlopig akkoord gesloten met stakende werknemers van de defensietak van de vliegtuigbouwer. Dat heeft vakbond IAM bekendgemaakt op socialmediaplatform X. Het gaat om een overeenkomst voor de duur van vijf jaar waarin onder meer loonsverhogingen zijn afgesproken.

5 uur geleden
Mexico wil heffingen op Chinese auto's verhogen tot 50 procent

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico wil de importheffingen op auto's uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard woensdag bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de banen in het land te beschermen.

7 uur geleden
Trump in beroep tegen tijdelijk ontslagverbod Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is in beroep gegaan tegen een tijdelijk verbod van de rechter om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. De Amerikaanse president wil af van Cook omdat zij zich volgens hem schuldig heeft gemaakt aan hypotheekfraude.

7 uur geleden
Duitse bond waarschuwt: vermoeide piloten slapen in cockpit

FRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.

9 uur geleden
AEX sluit lager, Randstad verliest na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.

9 uur geleden