Iets minder omzetdaling Nederlandse exporteurs
ZOETERMEER (ANP) - De omzetdaling bij Nederlandse exporterende bedrijven in de maand juni is wat minder groot dan in mei en april. Ook daalt het percentage van bedrijven dat zegt last te hebben van de coronacrisis. Dat meldt ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex op basis van hun maandelijkse Coronamonitor.
Het omzetverlies over juni voor het exporterende bedrijfsleven wordt geraamd op een min van 30 procent. In april en mei was dat nog respectievelijk 39 procent en 35 procent. Evofenedex spreekt van een heel licht herstel. Het percentage bedrijven dat zegt last te hebben van de coronacrisis is gedaald van 67 procent in april en mei naar 63 procent in juni.
Ondanks dat de omzetcijfers wat opkrabbelen zijn Nederlandse exporteurs somberder over 2021. Waar in mei 20 procent van de bedrijven volgend jaar nog impact van de coronacrisis verwachtte, is dat in juni 25 procent.
Zo'n drie op de vijf Nederlandse exporteurs die last hebben van de coronacrisis, hebben steun aangevraagd of gaan dat nog doen, meldt evofenedex. Het percentage bedrijven dat een beroep heeft gedaan op steun van de overheid, is licht gestegen, van 53 procent in mei naar 57 procent in juni.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
2 uur geleden