Iets minder omzetdaling Nederlandse exporteurs
ZOETERMEER (ANP) - De omzetdaling bij Nederlandse exporterende bedrijven in de maand juni is wat minder groot dan in mei en april. Ook daalt het percentage van bedrijven dat zegt last te hebben van de coronacrisis. Dat meldt ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex op basis van hun maandelijkse Coronamonitor.
Het omzetverlies over juni voor het exporterende bedrijfsleven wordt geraamd op een min van 30 procent. In april en mei was dat nog respectievelijk 39 procent en 35 procent. Evofenedex spreekt van een heel licht herstel. Het percentage bedrijven dat zegt last te hebben van de coronacrisis is gedaald van 67 procent in april en mei naar 63 procent in juni.
Ondanks dat de omzetcijfers wat opkrabbelen zijn Nederlandse exporteurs somberder over 2021. Waar in mei 20 procent van de bedrijven volgend jaar nog impact van de coronacrisis verwachtte, is dat in juni 25 procent.
Zo'n drie op de vijf Nederlandse exporteurs die last hebben van de coronacrisis, hebben steun aangevraagd of gaan dat nog doen, meldt evofenedex. Het percentage bedrijven dat een beroep heeft gedaan op steun van de overheid, is licht gestegen, van 53 procent in mei naar 57 procent in juni.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.
57 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariƫrs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.
3 uur geleden