
Iets meer treinen in NS-dienstregeling 2026
UTRECHT (ANP) - In de nieuwe dienstregeling van NS die in december van dit jaar ingaat, wil het bedrijf met "enkele verbeteringen" komen. Op meerdere trajecten begint het treinverkeer eerder op de dag, en rijden de treinen tot later door.
Bijvoorbeeld tussen Den Haag, Amersfoort en Zwolle rijdt de laatste intercity straks elke dag een half uur langer door, is het plan. Dat geldt ook voor de sprinter die tussen Utrecht en Zwolle rijdt. Tussen Den Haag en Breda wil NS van zondag tot en met donderdag tot later doorrijden, net als tussen Rotterdam en Roosendaal.
Verder is het bedrijf van plan om op werkdagen vier keer per uur te rijden tussen Amersfoort en Deventer. Dat is nu alleen in de spits zo. Ook gaat de huidige verbinding tussen Zwolle en Roosendaal een keer per uur doorrijden naar Vlissingen. Dat was al eerder afgesproken om Zeeland te compenseren voor het mislopen van de marinierskazerne in Vlissingen.
Vier sprinters
Op zaterdag wil NS tussen 10.00 uur en 20.00 uur vier keer per uur een sprinter rijden tussen Den Haag Centraal en Dordrecht. Nu zijn dat er twee.
De plannen zijn nog niet definitief. Reizigersorganisaties en regionale overheden mogen nog advies geven, en spoorbeheerder ProRail moet nog bekijken of er genoeg ruimte is op het spoor. In het najaar wordt duidelijk of alle plannen kunnen doorgaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het meisje van bijna 1 dat sinds dinsdag uit Utrecht vermist was, is terecht. Dat meldt de politie. De moeder van het kind heeft zich zaterdagavond samen met haar dochter bij de politie gemeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt dat de files in Europa op deze zwarte zaterdag "overal korter worden". De files staan er volgens een woordvoerster van de ANWB Verkeersinformatie nog wel, "maar de vertraging neemt geleidelijk af". Ook schuift de drukte op richting het zuiden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vlak bij de Prins Hendrikkade in Amsterdam zijn vijf mensen aangehouden die actievoerden tegen de boot van Booking.com. Deze boot vaart mee in de Canal Parade.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de buurt van Den Haag Centraal hebben actievoerders het treinverkeer verstoord door op het spoor te lopen. De actie duurde nog geen half uur, omdat de politie de ongeveer vijftien activisten snel naar de zijkant van de rails bracht, zag een ANP-verslaggever.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De regen is net op tijd weggetrokken voor een zonnige start van de Canal Parade in Amsterdam. De eerste boten zijn zaterdag om 12.00 uur begonnen aan de feestelijke vaartocht door de grachten, die gepaard gaat met veel dans en muziek. De route begint op het Oosterdok en gaat via de Nieuwe Herengracht, Amstel en Prinsengracht naar het eindpunt op het Westerdok.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is zwarte zaterdag op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen en dat betekent ook voor Nederlandse vakantiegangers aansluiten in de files, meldt de ANWB.
20 uur geleden