Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn gaan werken in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn afgelopen jaar gaan werken in Nederland. Op 1 november had 59 procent van de ruim 92.000 naar ons land gevluchte Oekraïners een baan in loondienst, tegenover 55 procent een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Van de Oekraïners van 25 tot 45 jaar werkte het grootste gedeelte, meer dan 60 procent. Onder 15- tot 25-jarigen was dat met zo'n 50 procent het minst. Mannen en vrouwen werkten even vaak.
Oekraïners waren het vaakst werkzaam als uitzendkracht (38 procent), oproepkracht (24 procent) of op basis van een ander tijdelijk dienstverband (29 procent). Zij vielen dan ook het vaakst onder de sector zakelijke dienstverlening, omdat daar de hele uitzendbranche bij hoort. Ook in de sector handel, vervoer en horeca werkten veel Oekraïners. Het afgelopen jaar steeg het aantal mensen uit het Oost-Europese land met een vast contract hier van 5 naar 9 procent.
Nederland besloot na de Russische inval in Oekraïne dat gevluchte inwoners uit dat land geen vergunning nodig hebben om hier te mogen werken. Veel mensen uit andere niet-EU-landen moeten die wel hebben.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
9 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
11 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
12 uur geleden