Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn gaan werken in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn afgelopen jaar gaan werken in Nederland. Op 1 november had 59 procent van de ruim 92.000 naar ons land gevluchte Oekraïners een baan in loondienst, tegenover 55 procent een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Van de Oekraïners van 25 tot 45 jaar werkte het grootste gedeelte, meer dan 60 procent. Onder 15- tot 25-jarigen was dat met zo'n 50 procent het minst. Mannen en vrouwen werkten even vaak.
Oekraïners waren het vaakst werkzaam als uitzendkracht (38 procent), oproepkracht (24 procent) of op basis van een ander tijdelijk dienstverband (29 procent). Zij vielen dan ook het vaakst onder de sector zakelijke dienstverlening, omdat daar de hele uitzendbranche bij hoort. Ook in de sector handel, vervoer en horeca werkten veel Oekraïners. Het afgelopen jaar steeg het aantal mensen uit het Oost-Europese land met een vast contract hier van 5 naar 9 procent.
Nederland besloot na de Russische inval in Oekraïne dat gevluchte inwoners uit dat land geen vergunning nodig hebben om hier te mogen werken. Veel mensen uit andere niet-EU-landen moeten die wel hebben.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
11 uur geleden