
Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn gaan werken in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Iets meer Oekraïense vluchtelingen zijn afgelopen jaar gaan werken in Nederland. Op 1 november had 59 procent van de ruim 92.000 naar ons land gevluchte Oekraïners een baan in loondienst, tegenover 55 procent een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Van de Oekraïners van 25 tot 45 jaar werkte het grootste gedeelte, meer dan 60 procent. Onder 15- tot 25-jarigen was dat met zo'n 50 procent het minst. Mannen en vrouwen werkten even vaak.
Oekraïners waren het vaakst werkzaam als uitzendkracht (38 procent), oproepkracht (24 procent) of op basis van een ander tijdelijk dienstverband (29 procent). Zij vielen dan ook het vaakst onder de sector zakelijke dienstverlening, omdat daar de hele uitzendbranche bij hoort. Ook in de sector handel, vervoer en horeca werkten veel Oekraïners. Het afgelopen jaar steeg het aantal mensen uit het Oost-Europese land met een vast contract hier van 5 naar 9 procent.
Nederland besloot na de Russische inval in Oekraïne dat gevluchte inwoners uit dat land geen vergunning nodig hebben om hier te mogen werken. Veel mensen uit andere niet-EU-landen moeten die wel hebben.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag aan het einde van de handel een wisselend beeld zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen die zwakker waren dan verwacht. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van autobandenfabrikant Goodyear en verhuurplatform Airbnb.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan begin april nieuwe importheffingen invoeren op buitenlandse auto's. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd. Volgens Trump zouden die tarieven rond 2 april moeten ingaan. Rond die tijd zouden ook andere nieuwe heffingen op buitenlandse goederen van kracht moeten worden.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) van multimiljardair Elon Musk voert gesprekken met geldschieters over een nieuwe financieringsronde van 10 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Naar verluidt wordt bij deze financieringsronde een waardering van 75 miljard dollar aan xAI toegekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag onveranderd gesloten, nadat de hoofdgraadmeter een dag eerder nog de hoogste slotstand ooit in de boeken had gezet. Beleggers deden het even rustig aan na een zeer drukke cijferweek op het Damrak en de perikelen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
13 uur geledenBREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiële Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.
13 uur geledenBREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiële Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook rekent het bedrijf op een aanhoudende sterke vraag naar vakantiewoningen en appartementen in de eerste drie maanden van dit jaar. Het aandeel werd daarop ruim 12 procent hoger gezet.
15 uur geleden