Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iets meer nieuwe coronagevallen dan gemiddeld

Iets meer nieuwe coronagevallen dan gemiddeld

BILTHOVEN (ANP) - Tussen woensdagochtend en donderdagochtend zijn 4246 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Dat is iets meer dan op woensdag en iets boven het gemiddelde, maar over de lange termijn daalt het aantal positieve tests nog steeds.

In de afgelopen zeven dagen zijn 27.412 positieve tests gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat komt neer op 3916 nieuwe gevallen per dag. Die lijn gaat al meer dan een maand omlaag. Het RIVM vreest echter dat het aantal gevallen snel weer kan oplopen, omdat de Britse variant zich snel verspreidt.

Precies een week geleden, op donderdag 28 januari, meldde het RIVM ruim 4700 nieuwe gevallen. De donderdag ervoor kwamen er ruim 5800 positieve tests bij en nog een week eerder iets meer dan 6500. De donderdag daar weer voor, op 7 januari, werden zelfs bijna 9700 nieuwe coronagevallen geregistreerd.

Sterfgevallen

Amsterdam telde afgelopen etmaal wederom de meeste positieve tests. In de hoofdstad testten 180 inwoners positief. In Rotterdam kwamen 133 besmettingen aan het licht en in Den Haag 101. Daarna volgen Eindhoven (91) en Almere (66).

Het aantal gemelde sterfgevallen steeg afgelopen etmaal met 67, vergelijkbaar met de dagen ervoor. Wanneer een coronapatiënt overlijdt, wordt dit soms pas na een tijdje doorgegeven en geregistreerd, dus onder de 67 gestorven personen zijn wellicht mensen die al wat langer geleden zijn overleden. Schiedam en Bernheze telden afgelopen etmaal de meeste meldingen van sterfgevallen, namelijk vier. In Rotterdam, Helmond en het Groningse Oldambt kwamen er drie sterfgevallen bij. In de afgelopen zeven dagen zijn 424 sterfgevallen geregistreerd, tegen 487 in de week ervoor. Bijna een maand werden in een week tijd meer dan 750 sterfgevallen gemeld.

Sinds het begin van de uitbraak, bijna een jaar geleden, zijn 993.471 mensen in Nederland positief getest. Waarschijnlijk komt het aantal bevestigde besmettingen tijdens het weekeinde uit boven een miljoen. Van 14.236 mensen is bekend dat ze aan het virus zijn overleden.

Meer uit Binnenland

Na weken met buien nog altijd droogteproblemen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.

1 uur geleden
Mensje van Keulen en Japke-d. Bouma schrijvers Boekenweek 2027

AMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."

2 uur geleden
AIVD en NCTV waarschuwen voor normalisering extreemrechtse ideeën

DEN HAAG (ANP) - Rechts-extremisten proberen hun denkbeelden acceptabel te maken voor een grotere groep mensen door een "zachtere versie" hiervan te presenteren. Daarvoor waarschuwen de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). "Sommigen proberen politieke partijen van binnenuit te beïnvloeden", schrijven de veiligheidsdiensten in een gezamenlijke analyse.

2 uur geleden
OM eist 12 jaar cel tegen Amsterdamse ambtenaar voor corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen Jim B. (48). De oud-ambtenaar van de gemeente Amsterdam zou gegevens uit de gemeentelijke systemen hebben verkocht die gebruikt zouden zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod voor vijftien jaar.

2 uur geleden
Ereveld Loenen breidt uit voor vijfhonderd oorlogsslachtoffers

LOENEN (ANP) - Nationaal Ereveld Loenen krijgt vanaf donderdag ruimte voor ongeveer vijfhonderd nieuwe oorlogsgraven. De uitbreiding is nodig omdat de huidige grafvakken vrijwel vol zijn en er ieder jaar nog oorlogsslachtoffers worden herbegraven. Het is voor het eerst sinds halverwege de vorige eeuw dat een Nederlands ereveld op deze manier wordt uitgebreid.

4 uur geleden
Staatsbosbeheer stelt besluit over bezoekerscentra maanden uit

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer neemt meer tijd voor een definitief besluit over de toekomst van zijn zeven buitencentra. De overheidsorganisatie kondigde in juli aan de bezoekerscentra per 1 januari 2027 te willen sluiten, maar heeft nu toch besloten ze langer open te houden. Die tijd wordt gebruikt om "mogelijkheden te verkennen en per locatie gesprekken te voeren met partners en andere stakeholders".

4 uur geleden
Twintig jaar cel voor moord op echtgenote in Beuningen

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft Mark I. (54) dinsdag conform de eis van het Openbaar Ministerie twintig jaar cel opgelegd voor het wurgen van zijn partner Nelleke (64) half december vorig jaar in het Gelderse Beuningen.

4 uur geleden