Iets meer molshopen geteld bij jaarlijkse telling
NIJMEGEN (ANP) - Bij de jaarlijkse mollentelling van de Zoogdiervereniging zijn vorige week week ruim 53.000 molshopen gevonden. Dat zijn er iets meer dan vorig jaar, toen ging het om ongeveer 50.000 molshopen, meldt de organisatie op Nature Today.
Het ging in de meeste gevallen om molshopen die gemeld werden, en een enkele dode mol. Om hoeveel mollen het gaat is niet te zeggen, stelt de organisatie, omdat één mol tientallen hopen kan maken. De Zoogdiervereniging wil met de data meer inzicht krijgen in het graafgedrag en leefgebied van de mol, vooral in stedelijk gebied. Het diertje komt eigenlijk overal voor in Nederland. Behalve op de Waddeneilanden, waar ook dit jaar geen meldingen werden gedaan.
Van vorige week zaterdag tot afgelopen zondag konden mensen hun waarnemingen doorgeven op het speciale mollenmeldpunt van Waarneming.nl, de site van Jaarrond Tuintelling of via Telmee.nl. Normaal gesproken duurt de telling een weekeinde, maar vanwege de vele sneeuw en het hoogwater werd besloten dat er de hele week geteld mocht worden.
Dat de telling werd verlengd, is volgens de organisatie niet echt terug te zien in de cijfers. In de laatste dagen van de actie, eind vorige week dus, was er een duidelijke piek in het aantal waarnemingen. Waarschijnlijk gingen toen veel mensen eropuit vanwege het zachte lenteweer en het smelten van de sneeuw, stelt de Zoogdiervereniging.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
15 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
15 uur geleden