Iets meer kijkers voor persconferentie Rutte
HILVERSUM (ANP) - In totaal 3,6 miljoen kijkers hebben vrijdagavond gekeken naar de persconferentie van premier Mark Rutte en en minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid over de ontwikkelingen rond het coronavirus. Volgens Stichting KijkOnderzoek keek het merendeel (bijna 2,6 miljoen) op NPO1, de rest stemde af op RTL4.
Dat zijn er iets meer dan bij de vorige persconferentie, toen ruim 3,5 miljoen mensen keken. In het begin van de lockdown in Nederland, in maart en april, keken wekelijks ongeveer 7 miljoen mensen naar de persconferenties over het coronavirus.
Een groot deel van de kijkers op NPO1 liet de televisie na de persconferentie op dezelfde zender staan. De vooravond kon daardoor rekenen op goede kijkcijfers. Bijna 1,6 miljoen mensen keken naar het programma, bijna twee keer zoveel als de dag ervoor toen 834.000 mensen naar de talkshow keken. Naar het journaal van 20 uur dat na De vooravond werd uitgezonden keken 2 miljoen mensen.
Meer uit Binnenland
TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland heeft in Gelderland een onttrekkingsverbod ingesteld voor een deel van het gebied tussen de Maas en de Waal. Inwoners en bedrijven in de gemeenten Heumen en Wijchen, ten zuidwesten van Nijmegen, mogen vanaf woensdag geen water meer halen uit de sloten en beken.
20 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - De brand in een kringloopwinkel aan de Dorpstraat in het Brabantse Veldhoven is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brandweer is bezig met nablussen. Daardoor kan er voor de directe omgeving nog steeds rookoverlast zijn. De brand brak rond 02.00 uur uit.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - In Veldhoven woedt een grote en uitslaande brand aan de Dorpstraat, meldt de brandweer Brabant-Zuidoost op X. Eerder waren er al onder meer drie bluseenheden aanwezig om de brand te blussen. Later in de nacht van maandag op dinsdag kwamen daar nog meer voertuigen bij om de brand onder controle te krijgen, aldus de brandweer, die verspreiding van de brand probeert te voorkomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."
14 uur geledenTER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.
15 uur geleden