Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iets meer kijkers voor persconferentie Rutte

Iets meer kijkers voor persconferentie Rutte

HILVERSUM (ANP) - In totaal 3,6 miljoen kijkers hebben vrijdagavond gekeken naar de persconferentie van premier Mark Rutte en en minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid over de ontwikkelingen rond het coronavirus. Volgens Stichting KijkOnderzoek keek het merendeel (bijna 2,6 miljoen) op NPO1, de rest stemde af op RTL4.

Dat zijn er iets meer dan bij de vorige persconferentie, toen ruim 3,5 miljoen mensen keken. In het begin van de lockdown in Nederland, in maart en april, keken wekelijks ongeveer 7 miljoen mensen naar de persconferenties over het coronavirus.

Een groot deel van de kijkers op NPO1 liet de televisie na de persconferentie op dezelfde zender staan. De vooravond kon daardoor rekenen op goede kijkcijfers. Bijna 1,6 miljoen mensen keken naar het programma, bijna twee keer zoveel als de dag ervoor toen 834.000 mensen naar de talkshow keken. Naar het journaal van 20 uur dat na De vooravond werd uitgezonden keken 2 miljoen mensen.

Meer uit Binnenland

COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

1 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

5 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

7 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

7 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

8 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

9 uur geleden
Kamer wil constructie voor ontwijken erfbelasting aanpakken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.

9 uur geleden