Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iets meer dan 80.000 nieuwe coronagevallen

Iets meer dan 80.000 nieuwe coronagevallen

BILTHOVEN (ANP) - Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend zijn 80.723 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Het aantal positieve tests zit sinds ongeveer een week op dat niveau. De enige uitzondering was afgelopen dinsdag, toen meer dan 300.000 achterstallige testuitslagen in één klap werden gemeld.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zei dinsdag al dat het aantal positieve testen begint af te vlakken.

Amsterdam telde afgelopen dag 3008 positieve tests en in Rotterdam werd het coronavirus 2188 keer vastgesteld. Utrecht heeft 1892 nieuwe gevallen en Den Haag 1842. Ook in Groningen, Eindhoven en Nijmegen waren er meer dan duizend positieve tests. Op Vlieland kwamen drie besmettingen aan het licht en op Schiermonnikoog één. Geen enkele gemeente bleef coronavrij.

Dodental

In de afgelopen week kreeg het RIVM 859.801 meldingen van positieve tests. Dat komt neer op gemiddeld 122.829 nieuwe gevallen per dag, het hoogste niveau ooit.

Het dodental loopt wel iets op. In de afgelopen dag zijn negentien sterfgevallen door corona gemeld. Dat is het hoogste aantal sinds 7 januari. Dat het overlijden van deze mensen nu is geregistreerd, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn overleden. Bovendien kan het werkelijke aantal sterfgevallen hoger zijn, omdat het niet verplicht is om te melden dat een coronapatiënt is overleden door de infectie. Onder de nieuwe doden zijn zes inwoners van Amsterdam. Den Haag, Nijmegen en Wijchen hadden elk twee geregistreerde sterfgevallen.

Reproductiegetal

In de afgelopen week zijn zeventig sterfgevallen geregistreerd, het hoogste aantal sinds 17 januari.

Het zogeheten reproductiegetal van het coronavirus daalt, wat betekent dat het virus zich minder snel verspreidt. Het zakte vrijdag naar 1,09, het laagste niveau sinds december. Bij een cijfer rond de 1 blijft het aantal besmettingen redelijk stabiel.

Meer uit Gezond

Chirurgen en artsen blijven het oneens over ooglidcorrecties

DEN HAAG (ANP) - Plastisch chirurgen en cosmetische artsen blijven het oneens met elkaar over wie welke ingreep zou mogen uitvoeren, zoals ooglidcorrecties. De chirurgen vinden dat zij de cosmetische behandelingen moeten doen waarbij 'gesneden' moet worden. Erkende cosmetisch artsen voeren dit soort behandelingen nu ook zelf uit. Bemiddeling door het ministerie van Volksgezondheid om te komen tot eenduidige bekwaamheidseisen voor de cosmetische sector heeft twee jaar lang niets opgeleverd. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) gaat het Zorginstituut vragen de impasse te doorbreken.

1 dag geleden
58 organisaties tekenen voor 'langer gezond leven in Nederland'

DEN HAAG (ANP) - Vele tientallen organisaties tekenen woensdag een zogenoemde Gezondheidsverklaring. Daarmee beloven ze zich in te zetten en plannen te maken voor "langer gezond leven voor iedereen in Nederland", zo melden ze.

1 dag geleden
Verminder risico op dementie, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - De overheid zou meer moeten doen om het risico te verlagen dat mensen dementie krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te doen tegen hoge bloeddruk, diabetes, roken en overgewicht. Volgens de Gezondheidsraad verhogen die namelijk het risico op dementie. Vooral een lagere bloeddruk verlaagt het risico, aldus de onderzoekers.

2 dagen geleden
Mensen met minder inkomen of opleiding hebben een slechter gebit

BILTHOVEN (ANP) - Mensen uit lagere inkomensgroepen en met een lager opleidingsniveau hebben een slechter gebit, meldt het RIVM in de Monitor Mondgezondheid. Mensen uit deze groepen poetsen minder regelmatig hun tanden en maken minder gebruik van mondzorg.

2 dagen geleden
Meta verborg 'causaal' bewijs mentale schade door sociale media

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.

4 dagen geleden
Aantal nieuwe diagnoses hiv daalt niet meer, vrees voor toename

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.

1 week geleden
Oproep organisaties: nieuw kabinet moet meer doen voor gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet meer aandacht besteden aan gezond leven. Dat willen bijna veertig organisaties. Ze roepen op om gezond eten en drinken beter beschikbaar en betaalbaarder te maken, en om meer te doen tegen reclame die op kinderen is gericht. Dat doen ze in een collectieve boodschap aan informateur Sybrand Buma.

1 week geleden