Iets meer bier verkocht in 2021, maar wel minder dan voor corona
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben afgelopen jaar iets meer bier gekocht, maar de verkopen blijven nog altijd duidelijk achter bij de situatie zoals die voor corona was. Vooral de sluiting van de horeca heeft een grote invloed gehad, stelt Nederlandse Brouwers. De branchevereniging voor de Nederlandse bierbrouwers roept op om de horeca zo snel mogelijk weer te openen, vooral voor ondernemers in de sector.
Afgelopen jaar werd er 10,9 miljoen hectoliter bier verkocht in Nederland, 2,6 procent meer dan in het eerste coronajaar 2020. Ten opzichte van 2019 liggen de bierverkopen nog altijd ruim een tiende lager. Door de sluiting van de horeca zijn mensen vooral thuis meer bier gaan drinken. Dat gebeurde in 2021 nog ietsje meer dan een jaar eerder.
Ook konden consumenten weer iets beter in de horeca terecht, waardoor daar 14 procent meer bier werd verkocht dan in 2020. Dat lijkt een forse stijging maar in dat eerste coronajaar daalden de verkopen in de horeca zo hard dat ze ondanks die stijging vorig jaar nog altijd bijna de helft lager liggen dan in 2019.
Export
Speciaalbier en alcoholvrij bier waren voor corona al in trek en die trend heeft zich doorgezet. Zelfs ten opzichte van 2019 werd daar meer van verkocht. Pils heeft het meest te lijden van de sluitingen in de horeca.
De Nederlandse bierbrouwers produceerden afgelopen jaar ruim 22 miljoen hectoliter bier, minder dan in 2020 en 2019. Daarvan werd zo'n 12,9 miljoen hectoliter naar andere landen uitgevoerd. Alleen Mexico exporteert meer bier dan Nederland, stelt Nederlandse Brouwers. De import van bier uit het buitenland bedroeg vorig jaar een kleine 1,7 miljoen hectoliter.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.
29 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
38 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft per ongeluk een broncode vrijgegeven van zijn populaire chatbot Claude. Er zijn echter geen gevoelige klantgegevens of inloggegevens gelekt. Het gaat om "een menselijke fout", onderstreept het bedrijf. Een broncode is een programmeertekst die ontwikkelaars schrijven om software, websites of apps te laten werken.
57 minuten geledenHAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
1 uur geleden