Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iets meer bankroeten in mei, maar aantal blijft historisch laag

Iets meer bankroeten in mei, maar aantal blijft historisch laag

DEN HAAG (ANP) - Het aantal uitgesproken faillissementen kwam in mei iets hoger uit dan in april. Maar toch ging het vergeleken met eerdere jaren nog steeds om heel weinig bankroeten, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Waarschijnlijk heeft dit te maken met de steunpakketten vanuit de overheid tegen de coronacrisis.

Er zijn in totaal 130 bedrijven en instellingen failliet verklaard, 5 meer dan in een maand eerder. Dat cijfer is gecorrigeerd voor zittingsdagen. Veel rechtbanken doen faillissementsuitspraken op een vaste dag in de week, doorgaans de dinsdag. De ene maand telt daardoor meer van deze zittingsdagen dan de andere. Ook zijn eenmanszaken niet meegenomen in de gegevens. Van alle bedrijfstakken telde de handel het grootste aantal faillissementen. Ook in bijvoorbeeld de bouwnijverheid en het vervoer gingen meerdere ondernemingen op de fles.

Het aantal faillissementen fluctueert normaal gesproken sterk. In 2013 was sprake van een piek en het aantal was vervolgens vanaf 2017 tot halverwege vorig jaar redelijk stabiel. Daarna zette een daling in. In februari dit jaar bereikte het aantal faillissementen het laagste niveau na december 1990. Naast de coronasteun van de overheid speelt mee dat rechters ook rekening houden met de impact van de coronacrisis op bedrijven die mogelijk wel een toekomst hebben. Dat leidt ertoe dat rechters op dit moment ondernemingen die in de kern gezond zijn, niet snel failliet zullen laten gaan.

Meer uit Financieel

Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

27 minuten geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

1 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

1 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

2 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

2 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

2 uur geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

3 uur geleden