'Iets drukker in centrum Rotterdam, maar beheersbaar'
ROTTERDAM (ANP) - Het was zaterdagmiddag iets drukker dan normaal in het centrum van Rotterdam, maar de drukte was goed beheersbaar, aldus een woordvoerder van burgemeester Ahmed Aboutaleb. De gemeente hanteert looproutes en riep op de drukte te mijden om taferelen zoals op Black Friday te voorkomen. "De maatregelen hebben geholpen", aldus de zegsman.
Ook vrijdag tijdens koopavond viel het mee met de drukte in de binnenstad, toen moesten de winkels om 19.00 uur vervroegd de deuren sluiten. Die maatregel werd ingesteld wegens de extreme drukte zoals tijdens Black Friday. De gemeente sloot toen de winkels in het centrum voortijdig omdat het winkelend publiek niet voldoende afstand kon houden. Ook kwamen jongeren massaal samen in het centrum en gooiden met vuurwerk.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
1 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
6 uur geleden