Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Iets drukker in centrum Rotterdam, maar beheersbaar'

'Iets drukker in centrum Rotterdam, maar beheersbaar'

ROTTERDAM (ANP) - Het was zaterdagmiddag iets drukker dan normaal in het centrum van Rotterdam, maar de drukte was goed beheersbaar, aldus een woordvoerder van burgemeester Ahmed Aboutaleb. De gemeente hanteert looproutes en riep op de drukte te mijden om taferelen zoals op Black Friday te voorkomen. "De maatregelen hebben geholpen", aldus de zegsman.

Ook vrijdag tijdens koopavond viel het mee met de drukte in de binnenstad, toen moesten de winkels om 19.00 uur vervroegd de deuren sluiten. Die maatregel werd ingesteld wegens de extreme drukte zoals tijdens Black Friday. De gemeente sloot toen de winkels in het centrum voortijdig omdat het winkelend publiek niet voldoende afstand kon houden. Ook kwamen jongeren massaal samen in het centrum en gooiden met vuurwerk.

Meer uit Binnenland

Boeren houden avondoptocht door Amersfoort, leggen hooibalen neer

AMERSFOORT (ANP) - Ongeveer veertig trekkers met boeren hebben op maandagavond een tocht door Amersfoort gemaakt, zegt een politiewoordvoerder. "Ze rijden rond en op bepaalde plekken leggen ze strobalen neer, en dan rijden ze verder." Op veel van de trekkers wapperden omgekeerde Nederlandse vlaggen, zag een ANP-verslaggever. Er werd veel getoeterd.

7 uur geleden
Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.

13 uur geleden
OM eist tbs met dwang om ontvoeringsplan prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.

14 uur geleden
OM: onvoldoende bewijs voor plannen om prinsessen te doden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.

16 uur geleden
Tip over wapen vergismoord kwam van inmiddels overleden persoon

ROTTERDAM (ANP) - Een tip over het wapen dat mogelijk gebruikt is bij de vergismoord op ggz-directeur Rob Zweekhorst in 2014 komt van een inmiddels overleden persoon. De politie brengt deze informatie nu om veiligheidsredenen naar buiten.

17 uur geleden
Velen nemen afscheid van acteur Peter Faber

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben maandagochtend in het Zonnehuis in Amsterdam-Noord afscheid genomen van Peter Faber. De acteur overleed 6 augustus op 82-jarige leeftijd.

17 uur geleden
19-jarige vrouw dood gevonden in woning Heiloo, man aangehouden

HEILOO (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Heiloo is zondagavond een dode 19-jarige vrouw aangetroffen. Dat meldt de politie. Een 20-jarige man uit die plaats is aangehouden.

18 uur geleden