Ierse voetbalbond neemt afscheid van bondscoach Kenny
DUBLIN (ANP) - De Ierse voetbalbond heeft besloten het contract van bondscoach Stephen Kenny niet te verlengen. Het besluit is genomen na de mislukte kwalificatie voor het EK in 2024. De Ieren eindigden als vierde in de groep B, die Frankrijk won en waarin het Nederlands elftal als tweede eindigde.
Ierland verloor twee keer van Oranje, thuis met 2-1 en afgelopen zaterdag met 1-0 in Amsterdam. Kenny werd in 2020 aangesteld als bondscoach.
De bond zou aanvankelijk pas volgende week een besluit nemen over de positie van Kenny, maar zag na de teleurstellende 1-1 van dinsdag in het vriendschappelijke duel met Nieuw-Zeeland geen reden nog langer te wachten.
Reactie voetbalbond
"We erkennen dat we in een moeilijke groep zaten, maar het doel was kwalificatie voor het EK en dat is niet gelukt. Het bestuur acht dit het juiste moment voor verandering", meldde de Ierse bond in een verklaring.
De 52-jarige Kenny liet dinsdag nog weten dat hij graag verder wilde als bondscoach, maar hij verwachtte ook dat zijn contract niet zou worden verlengd. "Het zou een droom zijn om door te gaan en het team te leiden, maar mijn instinct zegt me dat dat niet gaat gebeuren", zei hij.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
10 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
14 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beƫindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
15 uur geleden